Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАТУХАННЯ СПІНОВИХ ХВИЛЬ В МАГНЕТИКАХ З ВИРОДЖЕНИМИ СТАНАМИ

ЗАТУХАННЯ СПІНОВИХ ХВИЛЬ В МАГНЕТИКАХ З ВИРОДЖЕНИМИ СТАНАМИ

Назва:
ЗАТУХАННЯ СПІНОВИХ ХВИЛЬ В МАГНЕТИКАХ З ВИРОДЖЕНИМИ СТАНАМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,83 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ІНСТИТУТ МАГНЕТИЗМУ НАЦІОНАЛЬНОЇ АКАДЕМІЇ НАУК
І МІНІСТЕРСТВА ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Данилевич Олександр Геннадійович
УДК 538.611:538.221.539: 538.24:621.317.41: 621.039.59
ЗАТУХАННЯ СПІНОВИХ ХВИЛЬ В МАГНЕТИКАХ З ВИРОДЖЕНИМИ СТАНАМИ
01.04.11 – магнетизм
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті Магнетизму НАН та МОН України.
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор,
Академік НАН України
Бар’яхтар Віктор Григорович,
Інститут магнетизму Національної академії наук
України та Міністерства освіти і науки України,
директор
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор,
Криворучко Володимир Миколайович, ре
Донецький фізико-технічний інститут
ім. О.О. Галкіна НАН України,
головний науковий співробітник, лауреат державної
премії України в галузі науки та техніки
доктор фізико-математичних наук, професор
Львов Віктор Анатолійович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри математики та теоретичної радіофізики
Провідна установа: Інститут металофізики ім. Г. В. Курдюмова НАН
України, м. Київ
Захист відбудеться “22” лютого 2007 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.248.01 при Інституті магнетизму НАН України та МОН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36, конференц-зал Інституту металофізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту метало-фізики ім. Г.В. Курдюмова НАН України за адресою: 03142, м. Київ, бульвар Вернадського, 36.
Автореферат розісланий “ 17 ” січня 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Д 26.248.01
кандидат фізико-математичних наук Козлова Л.Є.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Завдяки широкому застосуванню магнітних матеріалів у сучасній техніці та електроніці стає вкрай важливим ретельне вивчення фундаментальних теоретичних уявлень про способи опису їх різноманітних властивостей. Одним з найактуальніших фундаментальних питань є проблема врахування релаксаційних процесів, що відбуваються в таких матеріалах. Саме релаксацією визначаються особливості високочастотних властивостей магнетиків, та безпосередньо пов’язаний з релаксаційними процесами, перехід від нерівноважної структури до рівноважного стану намагніченості, яким визначається час зберігання інформації на магнітних носіях.
Основним рівнянням для опису статичних, динамічних та релаксаційних властивостей магнітних матеріалів є рівняння руху магнітного моменту – рівняння Ландау-Ліфшиця. Доданок, що відповідає за релаксацію намагніченості у рівнянні Ландау-Ліфшиця було запропоновано виходячи з загальних фізичних уявлень про дисипативні процеси. Але в ряді робіт на протязі останніх років зверталась увага на те, що цей релаксаційний член дає якісно невірні результати в деяких випадках, а саме: для феромагнетиків з виродженими основними станами. Використання релаксаційного доданка запропонованого Ландау та Ліфшицем призводить до того, що у основному стані одноосного феромагнетика “легка площина” не виконується теорема Голдстоуна: не існують спінові хвилі, що відповідають голдстоунівським модам, оскільки вони стають абсолютно затухаючими. Використання інших моделей побудови релаксаційних доданків, наприклад Гільберта, не знімає зазначених фізичних протиріч.
Розгляд виразу для релаксаційного доданка показує, що у ньому ніяк не врахована симетрія магнітного матеріалу, що й призводить до протиріччя. Також важливо зазначити, що релаксаційний доданок у формі Ландау-Ліфшиця або Гільберта обумовлений спін-спіновими та спін-орбітальними взаємодіями, отже не врахованими залишаються релаксаційні процеси, що відбуваються за рахунок обмінної взаємодії. Ще одним недоліком даної моделі є неможливість врахування повздовжньої магнітної сприйнятливості, що дало б змогу описувати зміну абсолютного значення магнітного моменту. Таким чином, актуальною є проблема побудови для феромагнетиків з виродженими станами дисипативної функції та релаксаційного доданка, виходячи із міркувань симетрії магнетика, що описували б як релятивістські, так і обмінні релаксаційні процеси та надавали би змогу враховувати повздовжню магнітну сприйнятливість магнетика.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАТУХАННЯ СПІНОВИХ ХВИЛЬ В МАГНЕТИКАХ З ВИРОДЖЕНИМИ СТАНАМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок