Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> теоретичні засади отримання вербальної інформації у кримінальному процесі України

теоретичні засади отримання вербальної інформації у кримінальному процесі України

Назва:
теоретичні засади отримання вербальної інформації у кримінальному процесі України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
28,71 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
УДАЛОВА Лариса давидівна
УДК 343.144+ 343.132
теоретичні засади отримання
вербальної інформації
у кримінальному процесі України
12.00.09 — кримінальний процес та криміналістика;
судова експертиза
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті внутрішніх справ
Науковий консультант доктор юридичних наук, професор, Заслужений юрист України
Іщенко Андрій Володимирович,
Київський національний університет внутрішніх справ, професор кафедри криміналістики
Офіційні опоненти:
доктор юридичних наук, професор
Аленін Юрій Павлович,
Одеська національна юридична академія, завідувач кафедри кримінального процесу
доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Академії правових наук України, Заслужений юрист України
Маляренко Василь Тимофійович
доктор юридичних наук, професор, академік Академії правових наук, Заслужений діяч науки та техніки України
Сегай Михайло Якович,
Київський регіональний центр Академії правових наук України, головний науковий співробітник
Захист відбудеться „22” червня 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.007.01 в Київському національному університеті внутрішніх справ за адресою: 03035, м. Київ, Солом’янська площа, 1
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київського національного університету внутрішніх справ (03035, м. Київ, Солом’янська площа., 1)
Автореферат розісланий „20” травня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.І. Казміренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Перед Україною стоїть завдання створення правової держави, підвищуються вимоги до дотримання законності у діяльності правоохоронних органів, що неможливо без вдосконалення кримінально-процесуального законодавства. Та дотепер деякі кримінально-процесуальні інститути ще не отримали достатнього розвитку, що негативно впливає на забезпечення прав та законних інтересів громадян.
Конституція України визнає людину, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність та безпеку найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини проголошується головним обов’язком держави. Такий підхід до особи як найвищої соціальної цінності потребує вдосконалення законодавства, зокрема, кримінально-процесуального та практики його застосування, подолання різних порушень у кримінально-процесуальній сфері.
Важливим напрямком у вирішенні цих завдань є чітка та детальна регламентація кримінально-процесуальних відносин у сучасному законодавстві. Правова держава повинна забезпечити такий порядок регламентації цих відносин, який би захищав людину, суспільство, державу від злочинців, створюючи умови для розкриття злочинів, викриття винних та їх засудження, встановлюючи гарантії щодо реалізації правових приписів.
Розкриття та розслідування злочинів, викриття винних, відшкодування шкоди, завданої злочином, визначається тим, наскільки юридично грамотно та законно проведено розслідування кримінальної справи.
З огляду на це, згідно з вимогами Конституції України, назріла проблема реформування й оновлення кримінально-процесуального законодавства, а саме в частині діяльності органів досудового розслідування щодо проведення слідчих дій, повязаних з отриманням вербальної інформації, зокрема, встановлення такого порядку її отримання, який би відповідав принципам демократичних країн світу та спирався на історичні особливості та національні традиції українського народу.
Практика показує, що особа, яка підозрюється у вчиненні злочину, зазвичай, використовує під час слідства особливий психологічний та тактичний захист, який покликаний забезпечити збереження від розголошення нею інформації: і про факт особистої причетності до події, і про факт приховування нею цієї причетності. Отримати відомості про ці факти означає розкрити приховуване, тобто безпосередню участь у злочині певної особи.
Водночас традиційні прийоми виявлення інформаційного стану суб’єкту й викриття неправди можуть бути не завжди результативними.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: теоретичні засади отримання вербальної інформації у кримінальному процесі України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок