Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи)

Загрузка...

ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи) / сторінка 2

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
В.Даринський, Я.І.Жупанський, В.П.Корнєєв, М.Ю.Костриця, М.П.Крачило, Л.І.Круглик, О.М.Маринич, І.В.Мельничук, В.В.Обозний, О.О.Останець-Свешніков, М.П.Откаленко, Л.Б.Паламарчук, О.М.Рощин, М.Г.Русаков, А.З.Сафіуллін, А.Й.Сиротенко, К.Ф.Строєв, Т.Б.Тетерський, Б.О.Чернов, Є.Й.Шипович, П.Г.Шищенко, М.Т.Янко та інші.
З актуальних проблем краєзнавства було захищено ряд дисертацій (Є.М.Атласова, А.Бистрова, І.І.Бондаренко, Ж.Ганін, І.А.Качанова, Д.П.Кинчев, А.П.Климова, М.П.Крачило, А.В.Лебедєв, О.О.Останець-Свешніков, М.А.Рябко, А.З.Сафіуллін, В.С.Смірнов, О.С.Тарасова, Б.О.Чернов та інші).
Особливо зросла роль краєзнавства у навчально-виховному процесі в 90-і роки, коли на території СРСР відбувалось становлення самостійних держав. Предметом психолого-педагогічних досліджень у ці роки були: створення та використання екранно-звукових засобів з краєзнавства (Т.А.Ковальчук); професійна спрямованість курсу землезнавства та краєзнавства на факультеті початкових класів педінститутів (Н.В.Хлонь); економічна освіта учнів у позакласній роботі з географії (Л.А.Лісовський); комплекс краєзнавчих картографічних засобів та його використання на уроках фізичної географії (Б.Б.Коцун). У результаті проведених психолого-педагогічних пошуків у сучасній школі склалась певна система шкільного краєзнавства. У той же час вона вимагає подальшого вдосконалення.
По-перше, шкільне географічне краєзнавство не може розглядатись як самоціль. Воно, за нашим переконанням, насамперед є засобом удосконалення процесу формування географічних знань, одним із головних принципів у навчально-виховному процесі. Власне, йдеться про краєзнавчий підхід до формування змісту, структури і методичних основ шкільної географії. Звідси випливає необхідність чіткої єдності програмового і позапрограмового краєзнавства. Проте у методичній літературі така єдність розкривається здебільшого в загальних рисах. Потрібно розробити та обгрунтувати відповідні організаційні форми та методичні зразки у шкільному географічному краєзнавстві, які б забезпечували єдність навчальної діяльності школярів на уроках і в позаурочний час. По-друге, нині відбувається становлення нового змісту і структури навчальних предметів. Це об’єктивно зумовлює деяке відставання шкільного краєзнавства від розвитку шкільної географії. Краєзнавча робота вимагає відповідного узгодження з нині діючими програмами та конкретизації її змісту. По-третє, в методиці викладання навчальних предметів, у тому числі географії, в останні роки спостерігаються окремі новаторські підходи. Вони, в першу чергу, спрямовуються на активізацію творчого мислення дітей. Це вимагає від шкільного географічного краєзнавства також відповідних новацій. За нашим задумом, це повинна бути активізація навчально-пошукової діяльності школярів, самостійне розкриття ними найважливіших закономірностей та причинно-наслідкових зв’язків у природному середовищі. При такому підході в перспективі можуть виникнути умови для появи у навчальному процесі елементів наукового пошуку.
Актуальність даної проблеми та недостатня її теоретична і методична розробка зумовили вибір теми “Організація краєзнавчої роботи учнів у процесі вивчення фізичної географії основної школи (V-IX класи)”.
Об’єкт дослідження – процес використання краєзнавчого матеріалу на уроках фізичної географії.
Предмет дослідження – дидактичні умови використання краєзнавчого матеріалу в навчально-виховному процесі при вивченні фізичної географії.
Мета дослідження – науково обгрунтувати дидактичні умови ефективного використання краєзнавчого матеріалу на уроках фізичної географії.
Відповідно до мети визначено такі основні завдання дослідження:
1.  
Вивчити стан досліджуваної нами проблеми у педагогічній теорії і практиці роботи школи. З’ясувати значення і місце краєзнавчої роботи у навчально-виховному процесі при вивченні фізичної географії. Встановити, як реалізується принцип єдності програмового та позапрограмового краєзнавства у практичній діяльності вчителів та учнів.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок