Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи)

ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи) / сторінка 3

Назва:
ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,61 KB
Завантажень:
436
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 

1.  
Науково обгрунтувати сукупність дидактичних умов, які сприяють ефективному використанню краєзнавчого матеріалу на уроках фізичної географії. Розробити методичні прийоми розкриття фізико-географічних понять і закономірностей на краєзнавчій основі на різних етапах вивчення географії. При цьому передбачити самостійний збір та узагальнення школярами навчальної інформації, розкриття найважливіших закономірних зв’язків у природному середовищі, використання сформованих понять для вивчення нових закономірностей.
1.  
У відповідності з нині діючими програмами визначити основні напрями географічних досліджень на території рідного краю. Узгодити їх зміст зі змістом шкільних курсів географії.
1.  
Експериментально перевірити ефективність окреслених дидактичних умов.
1.  
Розробити рекомендації для вчителів щодо ефективного використання краєзнавчого матеріалу на уроках фізичної географії.
У розробці теоретико-методологічних основ дослідження ми спирались на положення:
а) наукової теорії пізнання про нерозривну єдність чуттєвого і раціонального у пізнавальному процесі; про необхідність вивчення явищ у взаємозв’язку і розвитку їх компонентів; вивчення природного середовища як на емпіричному, так і на теоретичному рівнях;
б) аксіології – теорії цінностей, зокрема гуманістичної педагогіки, згідно з якою найвищою цінністю в суспільстві є людина;
в) нормативних документів, які визначають правову основу функціонування освіти: Конституцію України, Закон України “Про освіту”, Державну національну програму “Освіта” (“Україна XXI століття”).
Розробляючи методику дослідження, ми керувались вимогами, що відповідають специфіці педагогічних досліджень: необхідністю системного аналізу педагогічного процесу, комплексного використання методів дослідження.
Методи дослідження:
1.  
Теоретичні: аналіз та узагальнення психолого-педагогічної та методичної літератури з досліджуваної проблеми; шкільних програм і підручників, а також отриманого у результаті експерименту фактичного матеріалу.
1.  
Емпіричні: психолого-педагогічні спостереження за діяльністю вчителів та учнів у процесі їх роботи з краєзнавчим матеріалом при вивченні фізичної географії; вивчення педагогічної документації та учнівських праць; бесіди з учителями та учнями; анкетування; педагогічний експеримент; вивчення передового педагогічного досвіду; математично-статистичні методи.
Основним методом дослідження був констатуючий та формуючий експеримент. Він проводився на всіх етапах дослідження у процесі вивчення фізичної географії.
Метою констатуючого експерименту було: а) вивчення рівня краєзнавчих знань учнів, сформованих у процесі засвоєння фізико-географічних понять в умовах реально діючого педагогічного досвіду та традиційної методики навчання; б) визначення контрольних та експериментальних груп; в) встановлення змісту та обсягу краєзнавчих знань школярів у відповідності з навчально-виховними завданнями курсу фізичної географії.
Констатуючий експеримент проводився у 1993-1994 навчальному році (Загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів № 7, 9, 10, 19, 22, 24, 25, 26 м. Луцька, Липинська, Лищенська, Маяківська, Підгайцівська, Піддубцівська, Романівська, Торчинська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів та Воротнівська загальноосвітня школа І-ІІ ступенів Волинської області; Киковська, Соколівська, Червоноармійська, Яснополянська загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів та Очеретянська, Чернявська загальноосвітні школи І-ІІ ступенів, що на Житомирщині; Березнівські загальноосвітні школи І-ІІІ ступенів № 1 і 2 Рівненської області). Дослідженням було охоплено 689 учнів та 162 вчителі.
Опрацювання теоретичного матеріалу та вивчення стану використання краєзнавчої інформації в курсі фізичної географії дозволили нам розробити певну сукупність методичних прийомів та організаційних форм, які складають дидактичні умови для проведення краєзнавчої роботи у процесі вивчення фізичної географії. За нашим припущенням, це повинно було забезпечити піднесення ефективності навчальної діяльності школярів.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: ОРГАНІЗАЦІЯ КРАЄЗНАВЧОЇ РОБОТИ УЧНІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ФІЗИЧНОЇ ГЕОГРАФІЇ ОСНОВНОЇ ШКОЛИ (V-IX класи)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок