Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОМІЩИЦЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

ПОМІЩИЦЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

Назва:
ПОМІЩИЦЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
26,42 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. Каразіна
ГОРБАНЬОВ ВАЛЕРІЙ ВІКТОРОВИЧ
удк 94(477.54) “18/19”
ПОМІЩИЦЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ
В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.
07.00.01 – історія України
А В Т О Р Е Ф Е Р А Т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник доктор історичних наук, професор
Калініченко Володимир Вікторович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
завідувач кафедри історії України
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор,
Лантух Валерій Васильович,
Харківський національний університет
ім. В.Н. Каразіна,
професор кафедри історії Росії
кандидат історичних наук, доцент
Бєліков Юрій Анатолійович,
Харківська національна академія міського
господарства
доцент кафедри історії і культурології
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
(відділ історії України ХІХ – початку ХХ ст.), м. Київ
Захист відбудеться 3 березня 2006 року о 16.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.10 в Харківському національному університеті ім. В.Н. Каразіна (адреса: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. 5-58).
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (61077, м. Харків, пл. Свободи, 4).
Автореферат розісланий 1 лютого 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пугач Є.П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В пореформену епоху Російська імперія, до складу якої входила більшість українських земель, була переважно аграрною країною, де понад 80% населення було зайнято в сільськогосподарському виробництві. Виробниками сільськогосподарської продукції, окрім селянських, були і поміщицькі господарства. Реформа 1861 р. сприяла розвитку ринкових відносин в аграрному секторі, але внаслідок її непослідовності та половинчастості збереглися пережитки кріпосництва, зокрема, такий, як дворянське поміщицьке землеволодіння. В умовах реформування та швидкого розвитку ринкових відносин поміщицькі господарства змушені були перебудовуватися, щоб вписатися в нові економічні умови другої половини ХІХ – початку ХХ ст. Перед власниками поміщицьких маєтків постала дилема: або вдосконалювати виробництво і активно запроваджувати ринкові механізми, або деградувати і втратити власні маєтки. Значну наукову проблему становить процес господарської переорієнтації поміщицьких маєтків в умовах переходу аграрного сектора на ринкові засади, який був перерваний революцією 1917 р., а поміщики як клас були ліквідовані. Основна частина їхніх маєтків була зруйнована і розграбована, а протягом тривалого часу поміщицьке господарство радянськими істориками практично не вивчалося, а якщо і вивчалося, то переважно в негативному плані.
Вивчення досвіду минулого, як позитивного, так і негативного, має не лише пізнавальне, але і важливе практичне значення. Без детального й критичного аналізу минулого важко уникнути ускладнень на шляху ефективного реформування агропромислового комплексу України.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Обраний напрямок дослідження є складовою частиною вивчення соціально-економічної та політичної історії України ХІХ–ХХ ст., що проводить кафедра історії України історичного факультету Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна.
Метою дисертаційного дослідження є вивчення місця поміщицького господарства однієї з губерній дореволюційної України – Харківської, у другій половині ХІХ – на початку ХХ ст. Харківська губернія цікава тим, що тут поміщицтво існувало поряд з великим індустріальним центром – Харковом, поряд з Донецько-Криворізьким промисловим районом, де був великий відсоток населення, зайнятого поза сільським господарством, а отже існував значний попит на сільськогосподарську продукцію.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ПОМІЩИЦЬКЕ ГОСПОДАРСТВО ХАРКІВСЬКОЇ ГУБЕРНІЇ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ ХІХ – НА ПОЧАТКУ ХХ СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок