Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> структура СПЕКТРів випромінювання лазерів на моногалогенідах інертних газів

структура СПЕКТРів випромінювання лазерів на моногалогенідах інертних газів

Назва:
структура СПЕКТРів випромінювання лазерів на моногалогенідах інертних газів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,76 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Київський університет імені Тараса Шевченка
на правах рукопису
УДК 621.373.826.038.823
Зубрілін Микола Глібович
структура СПЕКТРів випромінювання
лазерів на моногалогенідах інертних газів
Спеціальність - 01.04.05. Оптика, лазерна фізика
автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ - 1999
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі експериментальної фізики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Науковий керівник: | доктор фізико-математичних наук,
академік НАН України,
Горбань Іван Степанович
професор кафедри експериментальної фізики Київського університету імені Тараса Шевченка.
Офіційні опоненти: | доктор фізико-математичних наук
Щедрін Анатолій Іванович
провідний науковий співробітник
Інституту фізики НАН України
кандидат фізико-математичних наук
Ізмайлов Ігор Олександрович
старший науковий співробітник
Інституту фізики напівпровідників
НАН України
Провідна установа - | Ужгородський державний університет
кафедра квантової електроніки
Захист дисертації відбудеться " 27 " вересня 1999 р. о 14.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.23 при Київському університеті імені Тараса Шевченка (252022, Київ-22, проспект Глушкова, 6, фізичний факультет, ауд. 200).
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Київського університета імені Тараса Шевченка, вул Володимирська, 62.
Автореферат розісланий " 20 " червня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалазованої вченої ради,
доктор фізико-математичних наук Охріменко Б.А.


Загальна характеристика роботи
Дисертація присвячена експериментальному дослідженню структури спектрів вип-ромінювання лазерів на моногалогенідах інертних газів, з'ясуванню впливу на спектри генерації тиску, складу суміші, та зовнішнього магнітного поля.
Актуальність теми
За останні роки досягнуто помітного прогресу в розробці та удосконаленні ексимерних лазерів, зокрема, з таких параметрів, як енергія в імпульсі, ккд, частота імпульсів, середня потужність. Прогрес забезпечений, як за рахунок застосування нових технічних та конструктивних рішень, так і завдяки інтенсивним дослідженням фізичних процесів в ексимерних лазерах. Однак обєму та глибини знань про фізичні процеси і поведінку ексимерних молекул явно недостатньо. Побічним підтвердженням цього є велика різниця у вихідних параметрах ексимерних лазерів практично однакової конструкції. Іншим прикладом є недостатність експериментальних даних про час коливальної релаксації збуджених ексимерних молекул, тоді як коливальна релаксація є одним з важливіших етапів процесу перетворення енергії збудження в енергію лазерного випромінювання.
Однією з важливих задач квантової електроніки є одержання генерації на нових довжинах хвиль, як за рахунок пошуку нових лазерних середовищ, так і за рахунок розширення набору генеруючих довжин хвиль у вже відомих середовищах. Для практичного застосування лазерів важливим є питання про можливість керування їх спектральним складом. Це особливо важливо у тих випадках, коли генерація спостеріга-ється одночасно в широкій спектральній ділянці, як наприклад, в XeCl та XeF ексимерних лазерах.
Зв'язок роботи з науковими темами.
Результати роботи одержані в процесі виконання госпдоговірних робіт з Фізичним інститутом ім. П.Н.Лєбєдєва АН СРСР (м. Москва), НВО "Астрофізика" та держбюджетних тематик, які виконувалися на кафедрі експериментальної фізики фізичного факультету Київського університету імені Тараса Шевченка та за міжнародною програмою "Комплексна програма науково-технічного прогресу Ради економічної взаємодопомоги" проблема 1.6.1 КП НТП РЕВ, тема 01.16.
Мета і задачі дослідження:
Методами оптичної спектроскопії дослідити поведінку спектрів випромінювання ексимерних лазерів на моногалогенідах інертних газів і на основі одержаних результатів провести ототожнення спектрів генерації з електронно-коливальними переходами, а також зясувати вплив на спектри генерації тиску, складу активної суміші та зовнішнього магнітного поля.
Обєктами дослідження були вибрані молекули KrCl, KrF, XeCl та XeF.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: структура СПЕКТРів випромінювання лазерів на моногалогенідах інертних газів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок