Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВИЯВЛЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТІ ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТОНКОСТІННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ЗМІНІ РЕЗОНАНСНИХ ЧАСТОТ ПОВЗДОВЖНІХ ТА ЗГИННИХ ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ (МЕТОД НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ ТОМОГРАФІЇ)

ВИЯВЛЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТІ ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТОНКОСТІННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ЗМІНІ РЕЗОНАНСНИХ ЧАСТОТ ПОВЗДОВЖНІХ ТА ЗГИННИХ ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ (МЕТОД НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ ТОМОГРАФІЇ)

Назва:
ВИЯВЛЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТІ ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТОНКОСТІННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ЗМІНІ РЕЗОНАНСНИХ ЧАСТОТ ПОВЗДОВЖНІХ ТА ЗГИННИХ ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ (МЕТОД НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ ТОМОГРАФІЇ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,97 KB
Завантажень:
215
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
ЮРЧЕНКО МАРИНА ЄВГЕНІЇВНА
УДК 539.3
ВИЯВЛЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТІ ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТОНКОСТІННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ЗМІНІ РЕЗОНАНСНИХ ЧАСТОТ ПОВЗДОВЖНІХ ТА ЗГИННИХ ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ
(МЕТОД НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ ТОМОГРАФІЇ)
01.02.04-механіка деформівного твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
Дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Київському національному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник - Доктор фізико-математичних наук,
член-кореспондент НАН України, професор
Улітко Андрій Феофанович,
Київський національний університет імені Тараса Шевченка,
професор кафедри теоретичної та прикладної механіки
Офіційні опоненти:
Доктор фізико-математичних наук,
Сенченков Ігор Костянтинович,
Інститут механіки НАН України ім. С.П.Тимошенка
головний науковий співробітник,
м. Київ
кандидат фізико-математичних наук,
Олійник Валерій Никифорович,
Інститут гідромеханіки НАН України,
старший науковий співробітник,
м. Київ
Провідна установа-
Інститут проблем машинобудування ім. А.М.Підгорного
НАН України, м. Харків
Захист відбудеться “11” лютого 2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.001.21 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
03127, м. Київ, проспект Академіка Глушкова, 2, корпус 7, механіко-математичний факультет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка ( м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “_9___”_січня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.Ю. Копич
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дисертаційна робота присвячена вивченню прямих і обернених задач коливань тонкостінних елементів з неоднорідністю пружних властивостей, а також виявленню неоднорідності вказаного типу по зміні резонансних частот власних коливань методом низькочастотної томографії.
Актуальність теми дисертації. Обернені крайові задачі теорії коливань тонкостінних елементів з локальними неоднорідностями не були предметом систематичних досліджень в механіці деформівного твердого тіла та спряжених з нею галузях. Це пояснюється тим, що нові задачі механіки цього класу є досить складними, так як відносяться до класу так званих некоректних і для їх рішення не завжди можливо застосувати класичні методи. З іншого боку, все більша частина математичних моделей приймає стрункість та достовірність як раз за рахунок досягнень теорії обернених задач. В зв‘язку з цим, останнім часом спостерігаємо формування окремого розділу механіки, предметом якого є вивчення загальної теорії обернених задач, в тому числі обернених задач коливальної спектроскопії. Розроблені стійкі чисельні методи для реалізації рішення задач вказаного класу.
З ретельного аналізу наукових праць вітчизняних і зарубіжних авторів можна зробити висновок, що строго математично обернена задача має розв‘язок лише для задачі малих поперечних коливань струни зі змінною щільністю, яка подається неперервною функцією координат точок струни (звичайне диференційне рівняння). Для задач, які описуються диференційними рівняннями в частинних похідних, а саме до таких рівнянь відносяться дослідження в даній дисертації, строгі методи розв‘язання обернених задач відсутні.
В окремих роботах зарубіжних авторів був запропонований наближений метод розв‘язку такого типу задач – метод низькочастотної томографії. Цей метод базується на вимірюванні початкових частот власних коливань елементів з дефектом та співставленні їх з відповідними частотами такого ж елементу без дефектів. У випадку, коли мова йде про локалізований дефект, ні місце його розташування, ні форма дефекту завчасно невідомі. В традиційному методі неруйнівного контролю (дефектоскопії) місце розташування дефекту необхідно знати завчасно. У противному випадку необхідно буде ретельно обстежити всю конструкцію. Зрозуміло, що особливий інтерес викликає повне розкриття математичної основи вищезгаданого методу, а також застосування його до побудови розв‘язків обернених крайових задач про коливання тонкостінних елементів, що містять локальні неоднорідності пружних властивостей (а саме, задачі згинних коливань, які описуються рівняннями в частинних похідних четвертого порядку).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: ВИЯВЛЕННЯ НЕОДНОРІДНОСТІ ПРУЖНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ ТОНКОСТІННИХ ЕЛЕМЕНТІВ ПО ЗМІНІ РЕЗОНАНСНИХ ЧАСТОТ ПОВЗДОВЖНІХ ТА ЗГИННИХ ВЛАСНИХ КОЛИВАНЬ (МЕТОД НИЗЬКОЧАСТОТНОЇ ТОМОГРАФІЇ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок