Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> УПРАВЛІННЯ І РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

УПРАВЛІННЯ І РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

Назва:
УПРАВЛІННЯ І РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,12 KB
Завантажень:
438
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Формування та використання виробничо-ресурсного потенціалу промисл
ових підприємств


ЛЬВІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
Ліпич Олександр Миколайович
УДК 338.242
УПРАВЛІННЯ І РЕГУЛЮВАННЯ
ВИРОБНИЧО-РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ
Спеціальність 08.02.03 – організація управління, планування і регулювання економікою
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Львів _2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі обліку і аудиту Національного лісотехнічного університету України.
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент Лебедевич Світлана Іванівна, Національний лісотехнічний університет України, доцент кафедри обліку і аудиту.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор Бойко Євген Іванович, Інститут регіональних досліджень НАН України, завідувач відділу прогнозування і моделювання розвитку регіону;
кандидат економічних наук, доцент Лещук Віктор Пилипович, Луцький державний технічний університет, завідувач кафедри фінансів.
Провідна установа: Ужгородський національний університет
Міністерства освіти і науки України, кафедра економіки, менеджменту та маркетингу.
Захист дисертації відбудеться 04 травня 2006 р. о 13.30 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 35.051.01 у Львівському національному університеті імені Івана Франка за адресою: 79008, м. Львів, пр. Свободи, 18, ауд. 115.
З дисертацією можна ознайомитись у Науковій бібліотеці Львівського національного університету імені Івана Франка за адресою: 79005, м. Львів, вул. Драгоманова, 5.
Автореферат розіслано 21 березня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради проф.  Панчишин С. М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Для України сьогодні актуальними є створення умов для розвитку економічно ефективних промислових виробництв і підвищення конкурентоспроможності продукції, активізації інвестування в реальний сектор економіки та подолання тенденції зменшення активної частини основних фондів за допомогою нарощування нагромаджень і амортизаційних коштів, удосконалення галузевої і технологічної структури капіталовкладень.
Закономірності економічної динаміки визначають, що зростання можливе лише за умови інвестування високоефективних базових технологічних нововведень, ресурсоощадних виробництв. Метою використання інвестиційного потенціалу повинно стати передусім створення якісно нових інноваційно-технологічних систем, здатних забезпечити високу віддачу при їх організаційному входженні у відтворювальний процес. Динаміка функціонування основного капіталу та ефективність кругообороту основних фондів та інших виробничих ресурсів залежать від закономірностей процесу нагромадження. За ефективного використання фонду нагромадження в його складі дедалі більшого значення набуває та частина, яка утворюється за рахунок ресурсоощадних, інтенсивних факторів виробництва. Отже, раціональне використання виробничо-ресурсного потенціалу підприємств створює активну основу для формування інвестиційних ресурсів з подальшим їх спрямуванням на відтворення основних фондів і забезпечення конкурентоспроможності виробництва.
Сучасним процесам відтворення властиві закономірності та особливості, зумовлені передусім переходом економіки до ринкової системи господарювання і, відповідно, на інтенсивний шлях розвитку. Реалізація тенденції ринкової трансформації відтворення та інтенсифікація взаємозумовлені і спрямовані на підвищення ефективності використання виробничо-ресурсного потенціалу підприємств. Отже, важливим чинником реструктуризації промислового виробництва є ефективне використання власних потенційних можливостей, підвищення продуктивності виробничих ресурсів як важливої складової інтенсифікації виробництва.
Відтворення виробничо-ресурсного потенціалу впливає на економічне зростання виробництва за багатьма напрямами. В їх числі – швидше освоєння нової техніки і зменшення втрат від її морального старіння, зростання амортизаційних відрахувань, упровадження нових прогресивних форм організації та управління виробництвом.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: УПРАВЛІННЯ І РЕГУЛЮВАННЯ ВИРОБНИЧО-РЕСУРСНИМ ПОТЕНЦІАЛОМ ПІДПРИЄМСТВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок