Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ.

ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ.

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,69 KB
Завантажень:
300
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ ТА НАУКИ УКРАЇНИ
ХАРКІВСЬКА ДЕРЖАВНА АКАДЕМІЯ ДИЗАЙНУ ТА МИСТЕЦТВ
ТУРЧИН Владислав Вікторович
УДК 7.01
ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ.
05.01.03 – технічна естетика.
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата мистецтвознавства
Харків – 2004


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Харківській державній академії дизайну та мистецтв
Міністерства освіти та науки України, кафедра “Промислового дизайну”
Науковий керівник Кандидат мистецтвознавства,професор
Бойчук Олександр Васильович, Харківська державна академія дизайну та мистецтв, кафедра “Промислового дизайну”
Офіційні опоненти: доктор мистецтвознавства, професор,
БоднарОлег Ярославович, професор кафедри проектування інтер’єрів
Львівської академії мистецтв Міністерства освіти і науки України
директор Інституту урбаністики м. Києва
кандидат мистецтвознавства, доцент
Немцова Валентина Сергіївна, доцент кафедри культурології Національної юридичної академії України ім.Ярослава Мудрого
Провідна установа Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, кафедра історії, теорії архітектури та синтезу мистецтв Міністерства освіти та науки України, м.Київ.
Захист відбудеться “6“ жовтня 2004 року о 13 годині на засіданні
спеціалізованої Вченої ради К 64.109.01 при Харківській державній академії дизайну та мистецтв за адресою: 61002 Україна, м.Харків, вул. Червонопрапорна, 8, тел.: 700-01-98
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківській державній академії дизайну та мистецтв (м.Харків, вул. Червонопрапорна,8).
Автореферат розісланий “4” вересня 2004 року
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Дизайн усе активніше впроваджується в різноманітні сфери людської діяльності, наповнюючи простір сучасної проектної культури новими уявленнями про естетику предметного світу. Видозмінюються форми та технології проектування, а разом з ними і критерії оцінки продуктів дизайн-діяльності.
У цих умовах стає актуальною проблема підготовки фахівців з якісно новим рівнем професійного мислення. Відповідно, проблема формування професійного мислення дизайнера вимагає наукового аналізу, теоретичного осмислення й аргументованих висновків, що вказують напрямки її розв’язання.
Актуальність теми. В останнє десятиліття статус дизайнерської професії став кардинально змінюватися. Це обумовлено тим, що професійно підготовлений дизайнер здатний реально впливати на підвищення рівня виробництва, якості виробів і послуг і якості життя в цілому. Універсальність спеціальності дизайнера виявляється в тому, що він реалізує у своїй діяльності спектр складних гуманітарно-естетичних, соціально-психологічних і споживчих завдань. Перед ним стоїть проблема не просто задовольнити запит і потреби ринку, але й реального прогнозування і моделювання не тільки цих споживчих запитів, а також і образу людини, її іміджу і ціннісних орієнтацій. Через особливий статус дизайнера в сучасному суспільстві та універсалізації його функцій, різко зростають вимоги до раціональних характеристик його професійної підготовленості, що знаходить усе більше відображення в організації освітнього процесу. Мобільне, гнучке мислення, що дозволяє оперативно реагувати на поставлені проектні задачі й ефективно їх вирішувати як на індивідуальному рівні, так і в процесі колективної міждисциплінарної діяльності, завжди було і залишається базовим компонентом професії дизайнера.
Разом з тим, через свою об'єктивну складність професійне мислення дизайнера в цілісному вигляді дотепер предметно не розглядалося. За своєю природою це відповідне поняття перебуває на стику різних галузей наукового знання: філософії, психології, педагогіки, мистецтвознавства, що вказує на міждисциплінарний характер його дослідження. Формування професійного мислення є основою системи будь-якого напрямку освіти, в тому числі системи дизайн-освіти. Дослідження процесу формування проектно-образного мислення дизайнера відкриває нові можливості розуміння механізму народження проектної ідеї та ефективних цілеспрямованих способів її реалізації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ ПРОЕКТНО-ОБРАЗНОГО МИСЛЕННЯ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок