Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ СТОСОВНО ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇНИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902 – 1914 РР.)

ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ СТОСОВНО ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇНИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902 – 1914 РР.)

Назва:
ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ СТОСОВНО ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇНИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902 – 1914 РР.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,79 KB
Завантажень:
329
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Дніпропетровський національний університет
БЛОХ Юлія Миколаївна
УДК 94 : 327 (410) „1902 / 1914”
ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ СТОСОВНО ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇНИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ
(1902 – 1914 РР.)
07.00.02 – Всесвітня історія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Дніпропетровськ – 2007


Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі політичних наук Рівненського державного гуманітарного університету.
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Троян Сергій Станіславович
(Рівненський державний гуманітарний університет, професор кафедри політичних наук).
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Калашніков Віктор Михайлович
(Дніпропетровський національний університет, професор кафедри міжнародного права та порівняльного правознавства);
кандидат історичних наук, доцент
Сахновський Євген Васильович
(Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, доцент кафедри історії нового та новітнього часу).
Провідна установа: Інститут історії України
Національної Академії Наук України (відділ всесвітньої історії і міжнародних відносин)
Захист відбудеться „ 7 ” лютого 2007 р. о 13 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.14 у Дніпропетровському національному університеті (49027, м. Дніпропетровськ, пл. Т.Г. Шевченка, 1, Палац студентів ДНУ, к. 30.
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара Дніпропетровського національного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, вул. Казакова, 8.
Автореферат розісланий „ 2 ” січня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат історичних наук, доцент Кривий І.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На рубежі ХІХ - ХХ ст. Велика Британія перебувала на порозі великих змін. Після війни з бурами, втративши промислову гегемонію у світі та можливість використовувати суперечності континентальних держав, Велика Британія вже не могла дотримуватись політики ізоляції, яка із блискучої перетворилась у досить небезпечну. У новій обстановці раніше вигідна ізоляціоністська політика загрожувала залишити Англію на самоті у випадку конфлікту з потужною коаліцією ворожих держав. Спираючись на могутній флот і великий економічний потенціал, вміло граючи на франко-німецьких і російсько-австро-німецьких суперечностях, Англії впродовж певного часу вдавалося залишатися не зв’язаною будь-якими військовими зобов’язаннями. Проте зростання напруженості в Європі та протистояння між країнами за перерозподіл колоній робили таку позицію Великої Британії надзвичайно вразливою. Правлячі кола Великобританії дійшли висновку, що політика „блискучої ізоляції” втратила перспективи на успіх через різке загострення міжімперіалістичних суперечностей, і зробили ставку на створення військових і політичних альянсів.
Перед Едуардом VІІ постало складне завдання: він повинен був перетворити на друзів і союзників Британії її давніх ворогів і суперників – Францію та Росію, чого можна було досягнути, зробивши їм значні поступки. Урядовці стверджували, що відхід від „блискучої ізоляції” до блокової політики на початку ХХ ст. – це єдиний спосіб зберегти „баланс сил” у Європі та світі загалом. Перспектива одночасного зіткнення з декількома противниками змусила Англію відмовитися від попереднього курсу та перейти до політики підписання компромісних угод з давніми суперниками в ім`я створення єдиного фронту проти Німеччини, що викликало в англійському суспільстві дискусії і політичну боротьбу. Тому важливо проаналізувати вплив цих внутрішньополітичних дискусій на зовнішню політику Великої Британії напередодні Першої світової війни. Вивчення позицій, поглядів, концепцій різних груп британського суспільства дає можливість глибше зрозуміти, чим керувалися правлячі кола при виборі зовнішньополітичного курсу.
Блокову політику уряду А. Бальфура продовжили кабінети Г. Кемпбелл-Баннермана та Г.Г. Асквіта. На початку ХХ ст. почала формуватися політико-ідеологічна концепція розвитку зовнішньополітичних орієнтирів держави, яка складалася на основі компромісу провідних політичних традицій країни (консервативної, ліберальної та лейбористської).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ВНУТРІШНЬОПОЛІТИЧНІ ДИСКУСІЇ В АНГЛІЇ СТОСОВНО ЗОВНІШНЬОЇ ПОЛІТИКИ КРАЇНИ НА ПОЧАТКУ ХХ СТОЛІТТЯ (1902 – 1914 РР.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок