Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА інноваційНОЇ ДІЯЛьНОСТІ в САДІВНИЦтві

ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА інноваційНОЇ ДІЯЛьНОСТІ в САДІВНИЦтві

Назва:
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА інноваційНОЇ ДІЯЛьНОСТІ в САДІВНИЦтві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,72 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
СУМСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ПАНАСЕНКО Геннадій Васильович
УДК 631.1:634.1/7
ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА інноваційНОЇ ДІЯЛьНОСТІ
в САДІВНИЦтві
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Суми - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Мліївському інституті садівництва ім. Л.П. Симиренка
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Мацибора Віктор Іванович,
Національний аграрний університет,
доцент кафедри аграрної економіки
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Шестопаль Олександр Миколайович,
Інститут садівництва УААН,
головний науковий співробітник,
заслужений економіст України
кандидат економічних наук, доцент
Пономаренко Ніна Миколаївна,
Сумський національний агарний університет,
доцент кафедри організації сільськогосподарського виробництва, основ підприємництва і агробізнесу
Провідна установа: Київський національний економічний університет,
кафедра аграрного менеджменту, м. Київ
Захист відбудеться "_19_"__грудня____2003 р. о_10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К55.859.01 в Сумському національному аграрному університеті за адресою: м. Суми, вул. Кірова, 160, зал засідань вченої ради.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Сумського національного аграрного університету за адресою: 40021, м. Суми, вул. Кірова, 160.
Автореферат розісланий "12" _листопада___2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Пилипенко В.В.
к. е. н., доцент


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. В умовах реформування аграрного сектора економіки України зростає значення інноваційної діяльності, яка охоплює наукові дослідження й розробки та використання нововведень у господарській сфері. Інноваційний шлях розвитку є одним із головних факторів формування конкурентоспроможного сільськогосподарського виробництва, забезпечення економічного зростання і соціального прогресу нашої країни.
Садівництво України перебуває в кризовому стані, що характеризується низькою продуктивністю насаджень, скороченням їх площ і збитковістю виробництва плодів і ягід, тому потребує активізації інноваційної діяльності. Науково-дослідні роботи в галузі мають переважно прикладний характер, їх результатом є нові сорти плодових і ягідних культур та технології виробництва садівницької продукції. Проте освоєння виконаних розробок у виробництві гальмується відсутністю чіткого механізму передачі технологій від наукових установ до сільськогосподарських підприємств, що знижує ефективність використання наукового потенціалу.
Проблеми інноваційної діяльності є дуже різноплановими: вони стосуються загальнотеоретичних питань інновацій і науково-технічного прогресу, розвитку інноваційних процесів у суспільстві, оцінки наукового потенціалу, організації виконання наукових досліджень і розробок, економічної ефективності інновацій, інноваційної політики тощо. Висвітленню різних аспектів інноваційної діяльності присвячені роботи зарубіжних учених-економістів: С.Ю.Глазьєва, П.Друкера, Г.Лахтіна, Р.Нельсона, І.Перлакі, Дж.Пілдича, Р.Пітструп-Ан-дерсена (R.Pitstrup-Andersen), Б.Санто, Р.Фостера, Й.Шумпетера та вітчизняних – А.Н.Бузні, А.М.Кандиби., М.К.Коноваленка, М.Ф.Кропивка, М.І.Лобанова, В.І.Мацибори, С.Покропивного, Т.Решетової, П.П.Руснака, П.Т.Саблука, В.П.Ситника, С.В.Шолудченка, В.В.Юрчишина та багатьох інших. Проблемам інноваційної діяльності в садівництві присвячені роботи П.Ф.Дуброви, О.Ю.Єрмакова, О.М.Шестопаля, В.В.Юрчишина та інших учених-економістів.
Публікації, присвячені оцінці інноваційної діяльності в садівництві, стосуються переважно проблем відтворення насаджень, ефективності організаційних форм господарювання, визначення економічної ефективності нових сортів плодових і ягідних культур та технологій виробництва плодів і ягід. Науковий потенціал галузі, організація науково-дослідної роботи та передачі наукових розробок у виробництво вивчені недостатньо, відсутні комплексні дослідження всіх аспектів інноваційної діяльності в садівництві.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 



Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНА ОЦІНКА інноваційНОЇ ДІЯЛьНОСТІ в САДІВНИЦтві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок