Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СУСПЕНЗІЇ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ НАНОЧАСТИНОК Sn2P2S6 ТА BaTiO3 В НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ

СУСПЕНЗІЇ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ НАНОЧАСТИНОК Sn2P2S6 ТА BaTiO3 В НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ

Назва:
СУСПЕНЗІЇ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ НАНОЧАСТИНОК Sn2P2S6 ТА BaTiO3 В НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,33 KB
Завантажень:
355
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Структурні особливості та електро-оптичні властивості системи “рід
кий кристал-наночастки-полімер”


НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗИКИ
БУЧНЄВ ОЛЕКСАНДР СТЕПАНОВИЧ
УДК 532.738; 548-14
СУСПЕНЗІЇ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ НАНОЧАСТИНОК Sn2P2S6 ТА BaTiO3 В НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ
01.04.15 - фізика молекулярних і рідких кристалів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Київ-2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті фізики Національної академії наук України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Рєзніков Юрій Олександрович,
Інститут фізики НАН України,
зав. відділом фізики кристалів
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Настишин Юрій Адамович,
Інститут фізичної оптики МОН України,
зав. сектором біооптики та оптики рідких кристалів
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник Mорозовський Микола Володимирович,
Інститут фізики НАН України,
провідний науковий співробітник
відділу приймачів випромінювання
Захист дисертації відбудеться "27" вересня 2007 року о 14 год. 30 хв. на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д.26.159.01 при Інституті фізики НАН України за адресою: 03680, Київ, проспект Науки, 46.
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту фізики НАН України.
Автореферат розіслано "03" серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Чумак О. О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На початку 70-х років минулого століття виникла ідея змінити властивості рідких кристалів (РК), додаючи до них малі частинки різної природи. Ф. Брокард та П. де Жен запропонували збільшувати чутливість нематичного РК до магнітного поля за допомогою магнітних частинок [1]. Ідея полягала в тому, що магнітне поле орієнтує магнітні частинки, які, взаємодіючи з молекулами РК, орієнтують їх і таким чином впливають на напрямок директора РК. Пізніше Бурилов та Райхлер теоретично вивчили орієнтацію продовгуватих феромагнітних частинок в нематичній матриці [2]. Експериментально феромагнітні рідкокристалічні суспензії були розроблені та вивчені групами Чена та Нето [3, 4]. Ці автори показали, що феромагнітні частинки підвищують магнітну чутливість нематичного рідкого кристалу на 2-3 порядки і феромагнітна РК суспензія може відчувати поля, порівнянні з магнітним полем Землі ~1 Г. На жаль, сильна агломерація феромагнітних частинок завдяки орієнтаційно-пружній взаємодії між частинками через РК матрицю [4] заважає широкому використанню таких суспензій. Цю проблему було запропоновано вирішити, використовуючи наночастинки надмалих концентрацій з одночасним додаванням спеціальних поверхнево-активних речовин [5]. Завдяки застосуванню наночастинок малої концентрації авторам [6] вдалося розробити стабільну рідкокристалічну суспензію з підвищеною чутливістю до магнітного поля.
Ідея використання низькоконцентрованих суспензій наночастинок в РК матрицях не обмежується тільки феромагнітними частинками. Наприклад, дуже перспективним виглядає розроблення суспензій сегнетоелектричних частинок з великою спонтанною поляризацією. Електричне поле рівномірно поляризованої частинки, спонтанна поляризація якої P, можна виразити формулою]:
, (1)
де R – радіус частинки. Для типових значень R 10 -  м, P = 0,26 Клм-2 поле поблизу частинки (r = 2810-9 м) є надзвичайно сильним: Epart 7•109 В•м-1. Ця величина порівнянна з полем міжмолекулярної взаємодії в РК-х, і тому слід чекати появи нових властивостей у цих системах. Зокрема, відомо, що сильне електричне поле в РК стабілізує орієнтаційний порядок його молекул [8], і це повинно спричинити збільшення діелектричної та оптичної анізотропії РК. Тому слушно сподіватися, що сегнетоелектричні наночастинки можуть істотно впливати на ці та інші параметри РК, які залежать від орієнтаційного порядку. Очевидно, що такі ефекти дуже цікаві як з погляду фундаментальної науки про рідкі кристали, так і з погляду застосування нових РК матеріалів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: СУСПЕНЗІЇ СЕГНЕТОЕЛЕКТРИЧНИХ НАНОЧАСТИНОК Sn2P2S6 ТА BaTiO3 В НЕМАТИЧНИХ РІДКИХ КРИСТАЛАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок