Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Науково-бібліографічна діяльність Мирона Кордуби

Науково-бібліографічна діяльність Мирона Кордуби

Назва:
Науково-бібліографічна діяльність Мирона Кордуби
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,16 KB
Завантажень:
452
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Національна академія наук України
Інститут українознавства ім. І. Крип’якевича
Інститут народознавства
Піх Олег Михайлович
УДК 94(477):016:929 Кордуба
Науково-бібліографічна діяльність Мирона Кордуби
Спеціальність: 07.00.01 Історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата історичних наук
Львів – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в відділі нової історії України Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України.
Науковий керівник: кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Стеблій Феодосій Іванович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, завідувач відділу нової історії України.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, старший науковий співробітник
Патер Іван Григорович,
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України, завідувач відділу новітньої історії
кандидат історичних наук, доцент
Полянський Олег Арсенович,
Львівський державний університет фізичної культури,
завідувач кафедри гуманітарних дисциплін
Захист відбудеться 23 жовтня 2007 р. о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.35.222.01 в Інституті українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України та Інституті народознавства НАН України за адресою: 79026, м. Львів, вул. Козельницька, 4.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України (79026, м. Львів, вул. Козельницька 4).
Автореферат розіслано 21 вересня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізований вченої ради
кандидат історичних наук Середа О.В.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми дослідження. Важливе значення для відновлення історичної пам’яті та формування національної свідомості українського народу мала наукова діяльність видатного історика, громадського діяча Мирона Кордуби (1876–1947). Вагомим є внесок ученого у розвиток української історичної науки кінця ХІХ – першої половини ХХ ст. Зокрема, науково-бібліографічна діяльність М.Кордуби була істотним фактором розвитку українознавчих студій. Інтерес становлять також його концепція та методологія бібліографування історичного процесу. Висвітлення основних аспектів наукової творчості дослідника зумовлено потребою заповнити одну з прогалин сучасної української історіографії, що виникла у зв’язку з відсутністю наукових досліджень з цієї тематики.
Серед плеяди істориків, учнів М.Грушевського, – І.Крип’якевича, С.Томашівського, І.Кревецького, І.Джиджори, В.Герасимчука, Б.Барвінського, – виділяється М.Кордуба, професор Варшавського (1929–1939) та Львівського (1944–1947) університетів. Учений досліджував проблеми політичної та економічної історії України, історичної географії, демографії, етнографії, видавав документальні пам’ятки. У багатогранній науковій спадщині українського історика значне місце посідають публікації критично-аналітичного характеру з української й зарубіжної історіографії, бібліографічні праці, огляди журнальних і газетних статей.
З метою поширення знань про Україну М.Кордуба, окрім українських видань, публікував свої наукові праці у часописах Берліна, Варшави, Відня, Парижа і Праги. Вчений репрезентував українську історичну науку на конференції істориків Східної Європи у Варшаві (1927), на міжнародних конгресах істориків у Варшаві (1933) і Цюріху (1938).
Одним із визначних наукових досягнень історика стала картотека “Бібліографія історії України” Архів Інституту українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України. – Картотека М.Кордуби “Бібліографія історії України”. – 26 скриньок.. Завдання створення бібліографії випливало з нагальних потреб української історичної науки, якій для подальшого розвитку було необхідне комплексне ретроспективне бібліографічне дослідження, щоби систематизувати й узагальнити найголовніші її здобутки. Цю проблему вдалося вирішити М.Кордубі, який уклав повну бібліографію національної історії. Однак, матеріали картотеки, які комплексно висвітлюють соціально-економічні та суспільно-політичні процеси української історії й мають важливе пізнавальне, наукове та соціокультурне значення дотепер залишаються не залученими до сучасної української історіографії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Науково-бібліографічна діяльність Мирона Кордуби

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок