Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Паліноморфологія родини Amaranthaceae

Паліноморфологія родини Amaranthaceae

Назва:
Паліноморфологія родини Amaranthaceae
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,71 KB
Завантажень:
238
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Інститут ботаніки імені М. Г. Холодного
Національної академії наук України
М а р т и н ю к
О к с а н а О л е к с а н д р і в н а
Індекс УДК 581.33:582.663
Паліноморфологія родини Amaranthaceae
03.00.05 - ботаніка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2002
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті ботаніки ім. М. Г. Холодного Національної академії наук України.
Науковий керівник кандидат біологічних наук,
Савицький Володимир Дмитрович,
Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України,
старший науковий співробітник.
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук,
старший науковий співробітник,
Сябряй Світлана Володимирівна,
Інститут геологічних наук НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат біологічних наук, доцент,
Кучерява Лариса Федорівна,
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка
Провідна установа Львівський національний університет ім. Івана Франка,
кафедра ботаніки,
Міністерство освіти і науки України, м. Львів
Захист відбудеться “_3_”__квітня________2002 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.211.01 Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України за адресою: м. Київ 01601 МСП-1, вул. Терещенківська, 2
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України за адресою: м. Київ 01025, вул. В. Житомирська, 28
Автореферат розісланий 2 березня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Ільїнська А. П.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Родина Amaranthaceae є однією із критичних, мало досліджених груп судинних рослин. Недостатньо розроблена таксономія і не встановлені філогенетичні зв’язки між таксонами цієї родини, а також її положення відносно інших родин порядку Caryophyllales.
Порядок Caryophyllales, як один із природних порядків і основних еволюційних стовбурів судинних рослин, а також родина Amaranthaceae, як складова частина порядку, можуть бути модельним об’єктом для розробки таксономічних критеріїв і уточнення еволюційних тенденцій покритонасінних в цілому, що було відмічено ботаніками різних спеціальностей на міжнародному симпозіумі “Еволюція центроспермових” (Санкт-Петербург) у 1975 році. Були зроблені висновки про фрагментарність, неузгодженість та дуже малу кількість даних, зокрема з морфології пилку цих таксонів, і про необхідність широкого вивчення представників порядку Caryophyllales із використанням різних методів досліджень. Під час роботи XVI Міжнародного ботанічного конгресу (Сент-Луїс, США, 1999) було проведено спеціальний симпозіум, присвячений родині Amaranthaceae та спорідненій родині Chenopodiaceae, де були намічені подальші напрямки дослідження цих груп.
У межах вивчення критичних родин покритонасінних усе частіше приділяється увага докладному паліноморфологічному аналізу цих таксонів, відпрацьовуються критерії таксономічної значущості окремих ознак будови оболонки пилкових зерен. Використання паліноморфологічних даних в таксономічних обробках представників родини Amaramthaceae є проблематичним через відсутність поглиблених, узагальнюючих розробок з морфології пилку родини. Ця ж проблема постає і при спорово-пилковому аналізі матеріалів, що містять пилкові зерна представників родини Amaranthaceae.
Актуальність теми. З точки зору критико-систематичної обробки родини Amaranthaceae та філогенетичних досліджень інших родин, що виконуються спеціалістами різних країн, в тому числі і в Україні, залучення даних паліноморфології значно підвищує надійність і прогностичну цінність філогенетичних систем. Також для збільшення роздільної спроможності спорово-пилкового аналізу, який усе частіше потребує визначення пилку до рівня роду і навіть інколи до виду, монографічна обробка морфології пилку родини Amaranthaceae є актуальною.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота була повязана з науковою тематикою відділу систематики та флористики судинних рослин Інституту ботаніки ім.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Паліноморфологія родини Amaranthaceae

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок