Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> розробка технології й оптимізація процесу одержання високофільтрівних віскоз

розробка технології й оптимізація процесу одержання високофільтрівних віскоз

Назва:
розробка технології й оптимізація процесу одержання високофільтрівних віскоз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,02 KB
Завантажень:
45
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Міністерство освіти і науки України
Київський Національний університет
технологій та дизайну
вавринюк оксана сергіївна
УДК 661.728.84
розробка технології й оптимізація процесу одержання високофільтрівних віскоз
Спеціальність 05.17.15 – технологія хімічних волокон
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі технології полімерів і хімічних волокон Київського національного університету технологій та дизайну.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Ірклей Валерій Михайлович, Київський національний університет технологій та дизайну, професор кафедри технології полімерів і хімічних волокон.
Офіційні опоненти:
-
доктор технічних наук, професор Ільїн Вадим Григорович, ВАТ “Хімтекстильмаш” Міністерства промислової політики України (м. Чернігів), завідувач відділу.
-
доктор технічних наук, старший науковий співробітник Коптюх Леонід Андрійович, ВАТ “Український науково-дослідний інститут технологій паперу” (м. Київ), заступник голови правління з наукової роботи.
Провідна установа: Інститут хімії високомолекулярних сполук НАН України
(відділ модифікації полімерів)
Захист дисертації відбудеться “17 ” червня 2003 р. о 1400 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.102.04 у Київському національному університеті технологій і дизайну за адресою: 01601, м. Київ, вул. Немировича - Данченка, 2, тел. 290-53-25.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Київського національного університету технологій і дизайну за адресою: м. Київ, вул. Немировича - Данченка, 2.
Автореферат розісланий “ 8 ” травня 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Шостак Т.С.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Загальне світове виробництво текстильних волокон знаходиться на рівні 48-52 млн. т у рік, із яких 25-27 млн. т складають хімічні волокна. Основна частка хімічних волокон падає на синтетичні волокна – 22 - 24 млн. т у рік. Але, незважаючи на широкий розвиток їх виробництва і неухильний щорічний зріст, хімічні волокна, отримані з природного полімеру – целюлози, не втрачають завойовані позиції. Про це свідчить щорічний випуск целюлозних волокон в обсязі близько 3 млн. т, 63 % із яких виготовляється віскозним способом. Найбільшим попитом віскозні волокна, нитки, плівки, оболонки і мембрани користуються в галузях промисловості, які виготовляють текстильні і трикотажні вироби, продукти харчування, у медицині, біохімічній промисловості. Пріоритет у розробках технологій їх виготовлення повинен віддаватися малоенергоємним, екологічно безпечним процесам, що у перспективі дозволять створити компактні виробництва і значно поліпшити якість продукції. Чимало проблем існує безпосередньо в самих технологіях виготовлення целюлозних матеріалів віскозним способом, до яких, насамперед, варто зарахувати: зниження витрат сировини і токсичних реагентів, одержання прядильних розчинів високої фільтрівністі, вдосконалення механізму регулювання властивостей матеріалів складом віскоз, осаджувальних ванн і орієнтаційним витягуванням. У літературі опубліковано багато робіт, присвячених теоретичним основам віскозних технологій. Однак швидкий практичний розвиток віскозних виробництв у багатьох питаннях випереджає теорію. Таке положення пояснюється як складністю численних процесів і явищ, що відбуваються у віскозних технологіях, так і нестачею експериментального матеріалу для їх обґрунтування. Тому потрібно постійне поновлення досліджень, спрямованих на більш поглиблене й детальне вивчення окремих стадій віскозного процесу для вирішення конкретних задач, пов'язаних з удосконаленням і створенням нових технологій виробництва целюлозних матеріалів. Вищенаведеним підтверджується актуальність розробленої у даній дисертаційній роботі теми. Основні її положення та висновки сформульовано на основі аналізу наукової літератури за темою дисертації та власних експериментальних даних.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: розробка технології й оптимізація процесу одержання високофільтрівних віскоз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок