Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва

Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва

Назва:
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,55 KB
Завантажень:
203
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЛЬВІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ІВАНА ФРАНКА
УДК 930.1(477)
Великочий Володимир Степанович
Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва
07.00.06 – Історіографія, джерелознавство
та спеціальні історичні дисципліни.
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Львів – 1999


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі історії України Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.
Науковий керівник – доктор історичних наук, професор
Карпенко Олександр Юхимович.
Прикарпатський університет імені Василя Стефаника, професор кафедри історії України, завідувач Відділу регіональних проблем Інституту політичних і етнонаціональних досліджень НАН України і Прикарпатського університету імені Василя Стефаника.
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Панчук Май Іванович
Інститут політичних і етнонаціональних досліджень НАН України,
кандидат історичних наук, старший науковий співробітник
Литвин Микола Романович
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича НАН України.
Провідна організація: Інститут української археографії та джерелознавства ім. М.С. Грушевського.
Захист відбудеться 12 жовтня 1999 р., о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради К 35.051.12 у Львівському державному університеті ім. Івана Франка за адресою: 290602, м. Львів, вул. Університетська, 1.
Автореферат розіслано 7 вересня 1999 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради О.М.Сухий
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Вивчення та наукове осмислення Української революції 1917-1920 рр. є одним з провідних напрямків вітчизняної історичної науки в цілому, історичного джерелознавства зокрема. Їх успішне здійснення можливе лише за умови посилення уваги до проблем методології, історіографії та джерелознавства, які є важливими важелями підвищення теоретичного рівня, ефективності, практичної значимості історичних досліджень. Саме від історичних джерел, їх повноти, репрезентативності, інформативної насиченості і достовірності, рівня опрацювання, наукової критики і методів використання залежать якість і ефективність історичних досліджень загалом.
Це повною мірою стосується і вивчення державного будівництва у Західно-Українській Народній Республіці (ЗУНР) - національній демократичній державі українського народу на його західних землях, яка виникла у 1918 р. як закономірний результат розвитку національно-визвольного руху доби Української революції 1917- 1920 рр. Актуальність теми обумовлено, насамперед, тим, що джерелознавчі аспекти як історії ЗУНР в цілому, так і державного будівництва в ній зокрема, спеціально не розроблялись. У новітньому українському джерелознавстві узагальнюючих праць такого характеру поки що не створено, а окремі фрагменти і думки авторів є лише свідченням започаткування процесу виявлення та напрацювання сучасних методологічних підходів до наукового дослідження історичного минулого.
Крім того, з сукупності всіх джерелознавчих проблем історії ЗУНР виокремлені питання вивчення джерел, які прямо чи опосередковано відображають державне будівництво в ній, що, вважаємо, в цілому є однією з найменш досліджених і дискусійних проблем, вимагають суттєвого уточнення і об’єктивного висвітлення.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана відповідно до плану та програм науково-дослідної роботи з історії західноукраїнських земель у XX ст., що здійснюється колективом кафедри історії України Прикарпатського університету імені Василя Стефаника та Відділу регіональних проблем Інституту політичних та етнонаціональних досліджень НАН України і Прикарпатського університету імені Василя Стефаника. Дослідження історії ЗУНР завершилось написанням колективом авторів під керівництвом завідувача Відділу доктора історичних наук, професора Карпенка О.Ю. монографічної праці «Історія ЗУНР: 1918-1923 рр.» (подана до друку).
Дисертант здійснив науково-технічне опрацювання та підготовку до друку документів і матеріалів, які увійшли до І, II та IV томів збірника ‘’ЗУНР:1918-1923 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Історія ЗУНР: джерела до вивчення державного будівництва

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок