Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОЦІНКА ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств машинобудування)

ОЦІНКА ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств машинобудування)

Назва:
ОЦІНКА ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств машинобудування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,47 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Технологічний університет Поділля (м. Хмельницький)
РЗАЄВА ТЕТЯНА ГРИГОРІВНА
УДК 658: 011. 4: 621
ОЦІНКА ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ТА МЕХАНІЗМ
ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОЇ
ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ
(на прикладі підприємств машинобудування)
Спеціальність 08.06.01 – економіка підприємства і організація виробництва
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Хмельницький - 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Технологічному університеті Поділля
(м. Хмельницький)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Войнаренко Михайло Петрович,
Технологічний університет Поділля
(м. Хмельницький), проректор з
економічних питань
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України (м. Київ), заступник начальника
відділу технологічного прогнозування та
інноваційної політики;
доктор економічних наук, професор
Федулова Любов Іванівна,
Міжрегіональна академія управління
персоналом, Українсько-російський інститут менеджменту та бізнесу (м. Київ), завідувач кафедри управління бізнесом
Провідна організація: Державний університет “Львівська
політехніка” (м. Львів)
 
Захист дисертації відбудеться 18.09.2001 року
о ___годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
К70.052.01 Технологічного університету Поділля за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська 11, 3-й корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного
університету Поділля (м. Хмельницький).
Автореферат розісланий 16.08.2001 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Н.В. Скринник
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Радикальна реформа господарського механізму, що здійснюється в Україні останнім часом, має на меті підвищення ефективності діяльності як окремих суб'єктів господарювання, так і народного господарства в цілому і передбачає пошук реальних шляхів виходу нашого суспільства з кризового стану.
За умов дефіциту ресурсів та загострення енергосировинних проблем виникла необхідність зіставлення отриманих результатів з витратами різних видів ресурсів: фінансових, трудових, матеріальних тощо. Ринкові перетворення вимагають також розробки і обґрунтування механізму регулювання та забезпечення результативної діяльності суб'єктів господарювання, оцінки рівнів їх ділової активності шляхом дослідження ефективності використання всіх видів ресурсів підприємств.
Головною причиною, що зумовила розвиток теорії та практики оцінки ділової активності суб'єктів господарювання у 80-х роках XX століття, є необхідність гнучкого й постійного реагування на зміну попиту на ринку товарів та впровадження у виробництво нових конкурентоспроможних ідей на основі комплексного дослідження ефективності використання ресурсів підприємств різних форм власності. Використання в практичній діяльності механізму забезпечення результативної діяльності окремих суб'єктів господарювання дасть можливість покращити їх фінансовий стан, уникнути банкрутства та, врешті, посилити конкурентоспроможність продукції українських виробників.
Необхідно зазначити, що на сучасному етапі не існує єдиного підходу до визначення поняття ділової активності та розробки системи показників оцінки її рівня. Відсутність єдиної концепції, методик та підходів до визначення економічної суті показників оцінки ділової активності є однією із причин неефективного функціонування економіки як на макро-, так і мікрорівнях. Відсутність раціональної системи показників, недосконалість інформаційного забезпечення і, як наслідок, відсутність самої методики аналізу, оперативного управління і контролю за рівнем ділової активності, невизначеність основних шляхів та напрямів їх реалізації створюють певні труднощі при формуванні механізму регулювання результативної діяльності суб'єктів господарювання за умов ринкової економіки. Окремі підприємства машинобудівної промисловості і галузь у цілому мають потреби в наукових розробках теоретичного та практичного спрямування з цих проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОЦІНКА ДІЛОВОЇ АКТИВНОСТІ ТА МЕХАНІЗМ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ РЕЗУЛЬТАТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ПІДПРИЄМСТВ (на прикладі підприємств машинобудування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок