Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ МОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ МОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

Назва:
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ МОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,69 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ГУДИМА ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ
УДК: 159.922.6: 37.034: 372(043.3)
ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ МОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ
19.00.07 – педагогічна та вікова психологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Роботу виконано на кафедрі психології Інституту історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, Міністерство освіти і науки України
Науковий керівник: доктор психологічних наук, професор
СКРИПЧЕНКО ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ,
Інститут історії та філософії педагогічної освіти Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ПОБІРЧЕНКО НЕОНІЛА АНТОНІВНА,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідувач відділу психології профорієнтації;
кандидат психологічних наук,
старший науковий співробітник
ПЕНЬКОВА ОЛЕНА ІВАНІВНА,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії психології особистості.
Захист відбудеться “19” вересня 2007 року, о 17 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.053.10 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного педагогічного університету імені М.П.Драгоманова, 01601, Київ, вул. Пирогова, 9.
Автореферат розісланий “2” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Долинська Л.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Важливим завданням сучасної школи є формування соціально активного, високоморального, з належною культурою праці та поведінки громадянина нашої незалежної України, а не просто носія певної кількості знань. Розв’язання таких завдань вимагає формування соціальних та ціннісних орієнтацій морального становлення особистості ще у молодшому шкільному віці.
За останні десятиріччя сучасна психологічна думка має вагомий доробок, що розкриває різні аспекти морального розвитку особистості, і зокрема, регулятивний (С.Ф.Анісімов, Л.І.Божович, Ю.М.Ковальчук, Г.І.Морєва, Р.Рудольф, Х.Штольц, В.Г.Щур, С.Г.Якобсон та ін.), що визначає, як одну із функцій моралі, регуляцію поведінки у відповідності до прийнятої у суспільстві системи моральних цінностей. Саме становлення її особливих форм є тим психологічним фактором, який забезпечує суспільно значущу поведінку – моральну поведінку. Однією із головних складових моральної поведінки є вчинок. Психологічною наукою вчинок розглядається як акт морального самовизначення людини, в якому вона стверджує себе як особистість у своєму ставленні до іншої людини, самої себе, групи чи суспільства в цілому. Загальнопсихологічний аспект вчинку досліджували Л.І.Божович, Л.С.Виготський, Л.А.Висотіна, Л.Б.Волченко, О.О.Гусейнов, Ю.М.Ковальчук, С.Д.Максименко, І.П.Маноха, І.С.Мар’єнко, І.Ф.Надольний, О.І.Пенькова, Н.А.Побірченко, Ж.Піаже, В.О.Татенко, В.А.Роменець, Л.І.Рувінський, С.Л.Рубінштейн, Т.Е.Саксонова, Є.М.Сурков, В.В.Фадєєв, П.Р.Чамата, С.Г.Якобсон та ін.
Важливими характеристиками морального розвитку особистості є: моральні мотиви, настанови і стосунки, які проявляються у вчинках та поведінці особистості (М.Й.Боришевський, Є.В.Суботський, І.С.Мар’єнко, Т.Н.Овчіннікова та ін.), вольові якості особистості (К.М.Вентцель, В.К.Демиденко, І.С.Мар’єнко та ін.), адекватність власних дій і вчинків (І.Д.Бех, Л.А.Висотіна, Б.Д.Прийман та ін.), адекватна оцінка моральних дій оточуючих людей, моральних ідеалів (О.І.Пенькова, В.О.Сухомлинський, С.Г.Якобсон та ін.), етичні знання і способи їх реалізації у соціальній поведінці (М.І.Болдирєв, Г.Є.Залєський, Н.А.Побірченко та ін.), почуття та емоції учнів (В.Г.Лавренко, Г.І.Морєва, Л.С.Сапожнікова та ін.), самооцінка вихованця (Г.А.Горська, С.Г.Якобсон та ін.).
У різні вікові періоди пріоритетність кожної з цих характеристик змінюється, що показує ряд досліджень, присвячених віковим особливостям морального розвитку дитини.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГО-ПЕДАГОГІЧНІ ДЕТЕРМІНАНТИ МОРАЛЬНИХ ВЧИНКІВ УЧНІВ МОЛОДШОГО ШКІЛЬНОГО ВІКУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок