Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЗАСЕЛЕННЯ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ОСВОЄННЯ ПІВДЕННО-СХІДНИХ СТЕПІВ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII XVIII СТ.

ЗАСЕЛЕННЯ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ОСВОЄННЯ ПІВДЕННО-СХІДНИХ СТЕПІВ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII XVIII СТ.

Назва:
ЗАСЕЛЕННЯ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ОСВОЄННЯ ПІВДЕННО-СХІДНИХ СТЕПІВ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII XVIII СТ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,37 KB
Завантажень:
331
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Харківський національний університет ім. В.Н.Каразіна
БРОВЧЕНКО Інна Юріївна
УДК 94(477.6):658.6/.9 "16/17"
ЗАСЕЛЕННЯ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ОСВОЄННЯ ПІВДЕННО-СХІДНИХ СТЕПІВ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII XVIII СТ.
Спеціальність 07.00.01 історія України
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Харків 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Курило Віталій Семенович,
ректор Луганського національного педагогічного
університету імені Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук
Горобець Віктор Миколайович,
старший науковий співробітник Інституту історії
України, завідувач центру досліджень проблем
соціальної історії НАН України
кандидат історичних наук, старший викладач
Маслійчук Володимир Леонтійович,
старший викладач кафедри історії та філософії Харківської державної зооветеринарної академії
Провідна установа: Донецький національний університет Міністерства
освіти і науки України,
кафедра історії України
Захист відбудеться 14.05.2004 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д 64.051.10 Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4, аудиторія IV65.
З дисертацією можна ознайомитися в Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету ім. В.Н.Каразіна (61077, м. Харків, площа Свободи, 4).
Автореферат розісланий 12.04. 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради Є.П.Пугач


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальнсть теми. Невідємною частиною сучасної Української держави є Донеччина, території якої у досліджуваний період входили до складу Дикого поля історичного регіону, що склався на широких просторах Великого поясу степів Євразії. З найдавніших часів до пізнього середньовіччя цією землею пройшло багато кочових народів, що значною мрою визначало характер освоєння краю. Процес формування складу населення регіону було продовжено за нового часу і повязано, насамперед, з експансією Росії. Основні етнічні групи, що були покликані здійснити цей процес, становили росіяни ("служилые по прибору") та українці (селяни), помітну роль в заселенні відіграло також донське та запорізьке козацтво.
Така специфіка історичного розвитку краю багато в чому обумовила особливості сучасної етнчної ситуацї на Донеччині, яка залишаться довол складною в план нтеграц населення цього регону до дино (полтично) укрансько нац. Ця обставина, в поднанн з наявнстю мовно та нших неурегульованих проблем, не лише утрудню дотримання тут конституцйного законодавства Украни, а й прихову в соб загрозу виникнення сепаратистських тенденцй. За таких умов завдання забезпечення стабльност, сутнсть яко полягає в запобіганні та локалзац рзних конфлктв, на наш погляд, ма бути виршеною шляхом науково обрунтовано державно регонально полтики, важливою складовою яко врахування нацональних особливостей мсцевого населення.
Враховуючи, що сьогодні одним із векторів зовнішьої політики України є розвиток всебічних відносин з Росією, то проблеми історії контактів двох народів у набувають особливої актуальності.
Крм того, дане дослдження явля собою спробу комплексного вивчення проблеми заселення Донеччини через призму контактної зони, що дозволя дослідити форми та рівні взаємодії, реалізовані в діяльності минулого населення краю. За умов, коли сучасна сторя краю ще тльки відтворюється, не дивує той факт, що прац тако спрямованост практично вдсутн. Отже, дане дослдження дозволя заповнити лакуну в цй галуз знання.
Звязок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана в рамках комплексної програми Науково-дослідного центру імені В.М.Бейліса "Схід-Захід: теорія та історія міжцивілізаційних взаємостосунків" (державний реєстраційний № 0103 V 003602) при Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ЗАСЕЛЕННЯ ТА ГОСПОДАРСЬКЕ ОСВОЄННЯ ПІВДЕННО-СХІДНИХ СТЕПІВ УКРАЇНИ В ДРУГІЙ ПОЛОВИНІ XVII XVIII СТ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок