Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДБІР БДЖОЛОЗАПИЛЬНИХ ГІБРИДІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКА У ПЛІВКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ НА СОЛОМІ

ПІДБІР БДЖОЛОЗАПИЛЬНИХ ГІБРИДІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКА У ПЛІВКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ НА СОЛОМІ

Назва:
ПІДБІР БДЖОЛОЗАПИЛЬНИХ ГІБРИДІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКА У ПЛІВКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ НА СОЛОМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,22 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АГРАРНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ШЕМЕТУН ОЛеКСАНДР ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 635.63:631.524:631.544.4
ПІДБІР БДЖОЛОЗАПИЛЬНИХ ГІБРИДІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКА У ПЛІВКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ НА СОЛОМІ
06.01.06 - овочівництво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України
Науковий керівник – | доктор сільськогосподарських наук, професор, академік УААН Барабаш Орест Юліанович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри овочівництва
Офіційні опоненти: | доктор сільськогосподарських наук, професор Болотських Олександр Степанович, Харківський національний аграрний університет
ім. В.В.Докучаєва, завідувач кафедри плодоовочівництва і зберігання
кандидат сільськогосподарських наук, старший
науковий співробітник Жук Віталій Юхимович,
Київський науково-дослідний центр
Інституту овочівництва та баштанництва УААН,
завідувач лабораторії дворічних овочевих культур
Провідна установа – | Подільський державний аграрно-технічний університет, кафедра плодівництва, овочівництва, технології зберігання та переробки сільськогосподарської продукції, Міністерство аграрної політики України, м. Кам’янець - Подільський
Захист відбудеться “30” вересня 2005 р. о 12.30 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 26.004.04 у Національному аграрному університеті за адресою: 03041, м. Київ – 41, вул. Героїв оборони, 15, навчальний корпус 3, ауд.65.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного аграрного університету за адресою: 03041, м. Київ-41, вул. Героїв оборони, 13, навчальний корпус 4, к.41.
Автореферат розісланий “29” серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Балабайко В.Ф.


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Плоди огірка – цінний харчовий та дієтичний продукт. Одним з шляхів усунення сезонного дисбалансу їх надходження на ринок України є широке і науково обґрунтоване використання споруд закритого грунту. Це передбачає впровадження у виробництво високопродуктивних вітчизняних гібридів та удосконалення елементів технології вирощування культури. Актуальність підбору нових бджолозапильних гібридів для плівкових теплиць на соломі обумовлена екологічною безпечністю біологічного способу обігріву, можливістю використати солому як природне джерело вуглекислоти, одночасно забезпечивши оптимальний повітряно-газовий режим для кореневої системи рослин. Економічна ефективність від поєднання плівкового покриття та найбільш дешевого способу обігріву робить цю технологію перспективною і доступною для широкого використання.
Визначення оптимальних cпособів формування рослин при різних площах живлення є одним з найбільш перспективних напрямків підвищення врожайності, оскільки не потребує додаткових капіталовкладень та спеціального устаткування. Найкращий спосіб формування рослин дозволить зменшити витрати праці на вирощування одиниці продукції та знизити її собівартість. Дослідження цього технологічного заходу за різних площ живлення однієї рослини визначить найбільш раціональний спосіб отримання максимальної врожайності огірка. Застосування у виробництві найефективніших вітчизняних регуляторів росту рослин та їх суміші підвищить схожість та енергію проростання насіння, сприятиме формуванню більш розвиненої і розгалуженої кореневої системи і, як наслідок, пришвидшить проходження фенофаз та надходження раннього врожаю.
Зважаючи на вищенаведене, підбір нових бджолозапильних гібридів та вдосконалення технології вирощування огірка в плівкових теплицях на соломі є необхідним і актуальним завданням в овочівництві.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана у межах науково-дослідної програми Національного аграрного університету “Розробка та удосконалення технології вирощування овочевих культур у відкритому та закритому грунті”. Номер державної реєстрації 0103U008113.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДБІР БДЖОЛОЗАПИЛЬНИХ ГІБРИДІВ ТА УДОСКОНАЛЕННЯ ТЕХНОЛОГІЇ ВИРОЩУВАННЯ ОГІРКА У ПЛІВКОВИХ ТЕПЛИЦЯХ НА СОЛОМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок