Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ОЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВІД ОКИСУ ВУГЛЕЦЮ, ДВООКИСУ СІРКИ Й ПИЛУ

ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ОЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВІД ОКИСУ ВУГЛЕЦЮ, ДВООКИСУ СІРКИ Й ПИЛУ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ОЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВІД ОКИСУ ВУГЛЕЦЮ, ДВООКИСУ СІРКИ Й ПИЛУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,03 KB
Завантажень:
322
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХЕРСОНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кузнєцов Сергій Іванович
УДК 66.021:628.51
ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ОЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВІД ОКИСУ ВУГЛЕЦЮ,
ДВООКИСУ СІРКИ Й ПИЛУ
05.17.08 - процеси та обладнання хімічної технології
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Херсон-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Херсонському національному технічному університеті, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник - доктор технічних наук, професор
Михайлик Віктор Дмитрович,
Херсонський національний технічний університет,
завідувач кафедри екології та безпеки життєдіяльності.
Офіційні опоненти: - доктор технічних наук, професор
Михайленко Геннадій Георгійович,
Одеський національний політехнічний університет,
професор кафедри теорії неорганічних речовин і екології;
- кандидат технічних наук, доцент
Євса Людмила Михайлівна,
Запорізька державна інженерна академія,
доцент кафедри охорони праці і екології металургійного виробництва.
Захист відбудеться „19” грудня 2007р. об 1100 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К67.052.04 в Херсонському національному технічному університеті за адресою:
73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе, 24, корпус 1, ауд. 223.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Херсонського національного технічного університету за адресою:
73008, м. Херсон-8, Бериславське шосе,24, корпус 1.
Автореферат розісланий „16” листопада 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, Г. А. Чумаков
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми
Локальні забруднення повітря техногенними газоподібними й твердими речовинами, на сьогоднішній день, стали однією з найбільш актуальних сучасних проблем. Основна маса техногенних забруднень утворюється при спалюванні органічного палива. З двох тисяч ідентифікованих речовин, що забруднюють атмосферне повітря, 80-85% доводиться на частку всього чотирьох інгредієнтів: сірчистого ангідриду, пилу, оксидів вуглецю й оксидів азоту. Їхній вміст в атмосфері постійно збільшується і це приводить до глобальної зміни клімату планети.
Сучасна теплоенергетика, промисловість й автотранспорт викидає в атмосферне повітря близько 200 млн. т/рік окису вуглецю, 150 млн. т/рік сірчистого ангідриду й 50 млн. т/рік оксидів азоту. З'єднуючись з атмосферною водою вони утворюють кислоти, які закислюють ґрунт, прискорюють корозію металів, руйнують будинки, пам'ятники архітектури. Газоподібні забруднювачі включаючись у біохімічні природні цикли повертаються на земну поверхню переважно в районі їхнього викиду в атмосферу.
Тверді частки, на відміну від газоподібних, здатні накопичуватися й переміщатися на великі відстані. Вони адсорбують з повітря шкідливі речовини й погіршують екологічний стан в локальному й глобальному масштабах. Частки пилу з розмірами менш одного мкм не затримуються у верхніх дихальних шляхах, накопичуються в легенях і перешкоджають газовому обміну організму із зовнішнім середовищем. Їхня рахункова кількість величезна, при мізерно малої масової частки в промислових викидах в атмосферу.
Підвищення ефективності очищення димових газів від двоокису сірки, оксиду вуглецю, оксидів азоту і пилу - актуальна проблема, рішення якої становить теоретичний інтерес і має велике практичне значення. Комплексне очищення димових газів поліпшує екологічну обстановку й заощаджує природні ресурси.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота проведена здобувачем є складовою частиною науково-дослідницької роботи колективу кафедри охорони праці і навколишнього середовища по розрахунку на ЕОМ норм ГДВ і розробці заходів по зниженню викидів в атмосферу на п/о „Днепр”. Х/т 13/87, номер державної реєстрації 0184U007397. Автором виконано розрахункові роботи на ЕОМ.
Мета й завдання досліджння. Метою роботи є підвищення ефективності очищення димових газів від хімічного, теплового й механічного забруднень повітряного басейну за рахунок багатоцільового використання витраченої енергії, об'єднання й удосконалювання процесів абсорбції, каталізу й сепарації закручених запилених потоків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ЕФЕКТИВНОСТІ КОМПЛЕКСНОГО ОЧИЩЕННЯ ГАЗОВИХ ВИКИДІВ ВІД ОКИСУ ВУГЛЕЦЮ, ДВООКИСУ СІРКИ Й ПИЛУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок