Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> „ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАЗМИ БЕЗ ЗІТКНЕНЬ У ДВОВИМІРНО-НЕОДНОРІДНИХ АКСІАЛЬНО-СИМЕТРИЧНИХ МАГНІТНИХ ПАСТКАХ”

„ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАЗМИ БЕЗ ЗІТКНЕНЬ У ДВОВИМІРНО-НЕОДНОРІДНИХ АКСІАЛЬНО-СИМЕТРИЧНИХ МАГНІТНИХ ПАСТКАХ”

Назва:
„ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАЗМИ БЕЗ ЗІТКНЕНЬ У ДВОВИМІРНО-НЕОДНОРІДНИХ АКСІАЛЬНО-СИМЕТРИЧНИХ МАГНІТНИХ ПАСТКАХ”
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
27,85 KB
Завантажень:
30
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
ГРИШАНОВ Микола Іванович
УДК 533.951
„ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАЗМИ БЕЗ ЗІТКНЕНЬ У ДВОВИМІРНО-НЕОДНОРІДНИХ АКСІАЛЬНО-СИМЕТРИЧНИХ МАГНІТНИХ ПАСТКАХ”
01.04.08 - фізика плазми
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора фізико-математичних наук
Харків – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті високих технологій Харківського
національного університету імені В.Н. Каразіна.
Науковий консультант: доктор фізико-математичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України АЗАРЄНКОВ Микола
Олексійович, Харківський національний університет імені
В.Н. Каразіна, проректор.
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук, професор
Черемних Олег Костянтинович, Інститут космічних
досліджень НАН України та НКА України, заступник
директора з наукової роботи;
доктор фізико-математичних наук, професор
Єгоренков Володимир Дмитрович, Харківський
національний університет імені В.Н. Каразіна, професор
фізичного факультету;
 
доктор фізико-математичних наук
Греков Дмитро Леонідович, Інститут фізики плазми Національного наукового центру „Харківський фізико-технічний інститут” НАН України, провідний науковий співробітник.
 
Захист відбудеться «_14_» _березня_ 2008 р. о _15.00_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.051.12 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61108, м. Харків, пр. Курчатова, 31, аудиторія 301.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, площа Свободи, 4.
Автореферат розісланий «_12__» __лютого___ 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Письменецький С.О.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В дисертації у кінетичному наближенні вивчаються діелектричні властивості аксіально-симетричних плазмових конфігурацій, таких як плазмовий циліндр у прямому та гвинтовому магнітних полях; токамак з великим та малим аспектним відношенням, з коловим, еліптичним та D-подібним перерізом концентричних магнітних поверхонь; D-подібна тороїдна плазма в умовах рівноваги за Соловйовим; магнітний пробкотрон; магнітосферна плазма у полі точкового та лабораторного магнітного диполя. Отримана інформація необхідна для розвитку кінетичної теорії хвиль у системах з двовимірною (2D) неоднорідністю параметрів плазми і утримуючого магнітного поля. Актуальність теми дисертації зумовлена тим, що дослідження хвилевих процесів відносяться до фундаментальних у фізиці плазми. Вони базуються на розв’язанні рівнянь Максвелла для електромагнітних полів і густини електричного струму. Як відомо, для розвитку лінійної теорії необхідно знати компоненти тензору діелектричної проникності для високочастотних (ВЧ) хвиль малої амплітуди. Форма цих компонент істотно залежить від моделі плазми і рівноважного магнітного поля, від системи координат у геометричному просторі, від частотного діапазону та інших умов. Найбільш повна інформація про діелектричні характеристики плазми та взаємодію хвиля-частинка отримується шляхом розв’язання кінетичних рівнянь (рівняння Власова у плазмі без зіткнень) для функції розподілу заряджених частинок у фазовому просторі. Інтерес до кінетичної теорії хвиль в замагніченій плазмі викликаний у першу чергу практичними застосуваннями плазми в експериментальних пристроях (токамаки, стеларатори, пробкотрони, магнітосферна плазма у полі лабораторного магнітного диполя) і у космосі (сонячна корона, сонячний вітер, магнітосфера Землі та інших планет). Підтвердженням цьому є розвиток ВЧ методів додаткового нагрівання плазми, підтримування безіндукційного струму та вилучення домішок в тороїдних і циліндричних пастках, коли використовується беззіткненне поглинання ВЧ хвиль на частинках (електронах або іонах) у відповідних діапазонах частот.
Результатом розв’язання рівнянь Максвелла-Власова має бути відповідь на питання про просторову структуру електромагнітних полів у плазмових конфігураціях, про дисперсійні характеристики власних коливань, про умови баунс-резонансної взаємодії хвиля-частинка у криволінійному магнітному полі, про умови збудження, поширення і загасання хвиль в аксіально-симетричній плазмі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18 Реферат на тему: „ДІЕЛЕКТРИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПЛАЗМИ БЕЗ ЗІТКНЕНЬ У ДВОВИМІРНО-НЕОДНОРІДНИХ АКСІАЛЬНО-СИМЕТРИЧНИХ МАГНІТНИХ ПАСТКАХ”

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок