Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНИХ ЗАХИСНИХ МЕХАНІЗМІВ ОЧИЩЕННЯ ТКАНИН ПОРОЖНИНИ РОТА НА ЕТАПАХ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ ПАРОДОНТА

ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНИХ ЗАХИСНИХ МЕХАНІЗМІВ ОЧИЩЕННЯ ТКАНИН ПОРОЖНИНИ РОТА НА ЕТАПАХ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ ПАРОДОНТА

Назва:
ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНИХ ЗАХИСНИХ МЕХАНІЗМІВ ОЧИЩЕННЯ ТКАНИН ПОРОЖНИНИ РОТА НА ЕТАПАХ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ ПАРОДОНТА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,98 KB
Завантажень:
205
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА МЕДИЧНА СТОМАТОЛОГІЧНА АКАДЕМІЯ
БУНЬ ЮРІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК: 616.314.17-008.1-085-083
ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНИХ ЗАХИСНИХ МЕХАНІЗМІВ
ОЧИЩЕННЯ ТКАНИН ПОРОЖНИНИ РОТА НА ЕТАПАХ
ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ
ПАРОДОНТА
14.01.22 - Стоматологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Полтава - 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Львівському державному медичному університеті
ім. Данила Галицького МОЗ України.
Науковий керівник - кандидат медичних наук, професор Кухта Степан Йосифович, професор кафедри терапевтичної стоматології Львівського державного медичного університету ім. Данила Галицького МОЗ України (м.Львів)
Офіційні опоненти: доктор медичних наук, професор Борисенко Анатолій Васильович, Національний медичний університет ім. О.О.Богомольця МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології (м.Київ)
доктор медичних наук, професор Ніколішин Анатолій Карлович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри терапевтичної стоматології (м.Полтава)
Провідна установа: Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра терапевтичної стоматології (м.Київ)
Захист відбудеться “21” жовтня 2003 р. о 1330 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 41.601.01 при Українській медичній стоматологічній академії (36024 м. Полтава, вул. Шевченка,23)
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Української медичної стоматологічної академії (36024 м. Полтава, вул.Шевченка, 23)
Автореферат розісланий “18” вересня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 41.601.01
доктор медичних наук, професор Девяткіна Т.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Гігієнічний стан порожнини рота є одним з найсуттєвіших факторів розвитку і подальшого перебігу генералізованого пародонтита. Відомо, що основною причиною незадовільної гігієни є власне бактерії зубного нальоту і ясенної боріздки, вміст видів яких з часом може змінюватися від переважно грампозитивних до грамнегативних, а вплив грамнегативної анаеробної мікрофлори на прогресування пародонтиту переконливо доведений. Усунення патогенної мікрофлори зубного нальоту і ясенної борозни у хворих на генералізований пародонтит може знизити ризик як виникнення запалення, так і зупинити подальшу деструкцію тканин пародонта (В.С.Иванов, 1986; А.В.Борисенко, 2000).
Систематичні гігієнічні заходи у хворих гінгівітом і пародонтитом дійсно необхідні, але рекомендації щодо їхнього застосування відрізняються однотипністю і зводяться до використання зубних щіток і різноманітних лікувально-профілактичних паст. Такий підхід не може гарантувати у всіх хворих на пародонтит позитивного результату - досягнення адекватного гігієнічного стану органів порожнини рота. Особливо ця проблема є актуальною в осіб з різною схильністю до утворення нальоту у пришийковій ділянці зубів та на міжзубних апроксимальних поверхнях (А.П.Грохольський, Т.Л.Пилат, 1995; А.И.Грудянов, 1995; М.Ф.Данилевський, А.В.Борисенко, 2000).
Відомо, що низький рівень утворення нальоту пов’язаний з процесами фізіологічного самоочищення ротової порожнини, оскільки зовсім не зустрічається у осіб, які не користуються засобами гігієни порожнини рота, а нерідко і у тих, що практично їх ігнорують. Тому необхідність вивчення ролі провідних факторів самоочищення і пошук методів їх оптимізації у хворих з запальними хворобами пародонта незаперечна. Вибраний науково-практичний напрям дозволив би вирішити проблему індивідуалізації гігінічних рекомендацій для осіб з низьким і відносно задовільним рівнем фізіологічного очищення ротової порожнини.
В сучасній літературі є поодинокі роботи в яких вказується на зв’язок рівня гігієнічного стану органів порожнини рота і стану загального імунітету і неспецифічної резистентності (Дрожжина, 1995; І.С.Мащенко, 1996; М.Ю.Федько, 2000).
Для корекції виявлених при обстеженні імунних і неспецифічних факторів захисту на місцевому рівні і нормалізації біоценозу ясенних тканин і пародонтальних кишень використовувались різноманітні медикаментозні засоби (И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОПТИМІЗАЦІЯ ПРИРОДНИХ ЗАХИСНИХ МЕХАНІЗМІВ ОЧИЩЕННЯ ТКАНИН ПОРОЖНИНИ РОТА НА ЕТАПАХ ЛІКУВАННЯ ТА РЕАБІЛІТАЦІЇ ЗАПАЛЬНИХ ХВОРОБ ПАРОДОНТА

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок