Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізм державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції в Україну

Механізм державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції в Україну

Назва:
Механізм державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції в Україну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,77 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний НАУКОВИЙ ЦЕНТР
„ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
Вакуленко Людмила Леонідівна
УДК 339.562:346:338.24:339.9:339.16:631.1(477)
Механізм державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції в Україну
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Гудзинський Олексій Дмитрович,
Національний аграрний університет,
професор кафедри менеджменту
імені професора Й.С.Завадського
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Михайлова Любов Іванівна,
Сумський національний аграрний університет,
завідувач кафедри менеджменту
зовнішньоекономічної діяльності,
проректор з наукової роботи
кандидат економічних наук, професор,
Дмитрук Борис Пахомович,
Уманський державний аграрний університет,
професор кафедри економіки, завідувач кафедри
менеджменту зовнішньоекономічної діяльності
Провідна установа: Державний вищий навчальний заклад
„Державний агроекологічний університет”
Міністерства аграрної політики України,
м. Житомир
Захист відбудеться „31” жовтня 2006 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 у Національному науковому центрі „Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ-МСП, вул. Героїв Оборони, 10, 3-й поверх, конференц-зал, кім. 317.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного наукового центру „Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук за адресою: 03680, м. Київ-МСП вул. Героїв Оборони, 10, 2-й поверх, к. 212.
Автореферат розісланий „13” вересня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук Пулім В.А.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В умовах формування і освоєння ринкового середовища адекватно розвивається система державного регулювання експорту та імпорту сільськогосподарської продукції. Входження України в СОТ та глобалізація світової економіки підсилюють необхідність регулювання експортно-імпортних процесів. Постійна ситуаційна нестабільність на світовому продовольчому ринку потребує розробки і використання механізмів адаптованих до кон’юнктурних змін у зовнішньому світовому середовищі. Особливо потребують вдосконалення діючі механізми та інструменти державного регулювання імпорту сільськогосподарської продук-ції. Це обумовлено перш за все необхідністю забезпечення інтересів держави, конкретного виробника в системі зовнішньоекономічної діяльності України.
Розв’язанню цієї задачі присвячені наукові дослідження багатьох вчених в Україні та за рубежем, а саме: І.Р.Бондара, В.І.Власова, В.Є.Власюк, Д.М.Гладких, І.В.Горбенко, В.І.Губенка, О.Д.Гудзинського, А.М.Гуменюк, Б.П.Дмитрука, Т.В.Драги, В.В.Зіновчука, О.Г.Івченко, А.М.Кандиби, С.М.Кваші, Н.В.Коваленка, Б.А.Кормич, Н.П.Литвиненко, Ю.В.Макогон, О.В.Мартинюк, Н.М.Міщенко, Л.І.Михайлової, О.Ю.Оболенського, Н.І.Патики, О.П.Рябченка, П.Т.Саблука, В.К.Савчука, О.В.Савчука, В.М.Скупого, В.П.Тітаренко, В.В.Юрчишина, А.І.Яворського та інших науковців.
Вченими недостатньо досліджено як в теоретико-методологічному так і у практичному плані регулювання імпортної діяльності АПК України, не розроблено удосконаленого механізму державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції, як системи. Не завжди враховувалася специфіка розвитку економіки в аграрному секторі та можливі наслідки від незбалансованості механізмів державного протекціонізму і лібералізму в системі регулювання імпорту продукції сільського господарства. Більшість науковців проблему державного регулювання розглядають через призму формування механізмів регулювання зовнішньоекономічної діяльності в цілому і в основному експортних процесів.
Таким чином, виникла об’єктивна необхідність проведення досліджень як емпіричного, так і теоретико-методологічного плану, що вказує на актуальність наукової теми та її народногосподарське значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Механізм державного регулювання імпорту сільськогосподарської продукції в Україну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок