Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Стратегема СТАЛого рОзвитКУ СУСПІЛЬства (соцІально-фІлософсЬкий аналІз)

Стратегема СТАЛого рОзвитКУ СУСПІЛЬства (соцІально-фІлософсЬкий аналІз)

Назва:
Стратегема СТАЛого рОзвитКУ СУСПІЛЬства (соцІально-фІлософсЬкий аналІз)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,13 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Таврійський національний університет
ім. В.І. Вернадського
Горбань Олександр Володимирович
УДК 141.7:316.3
Стратегема СТАЛого рОзвитКУ СУСПІЛЬства
(соцІально-фІлософсЬкий аналІз)
09.00.03. – соціальна філософія та філософія історії
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Сімферополь – 2004


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії та права Кримської академії природоохоронного та курортного будівництва Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник кандидат філософських наук, професор
Сараєв Олександр Дмитрович,
Кримська академія природоохоронного
та курортного будівництва,
завідувач кафедри філософії та права
Офіційні опоненти: доктор філософських наук, професор
Новіков Борис Володимирович,
Національний технічний
університет України "КПІ",
завідувач кафедри філософії,
декан факультету соціології;
доктор політичних наук, професор
Артюх Павло Ілліч,
Севастопольський військово-морський інститут ім. П.С. Нахімова,
професор кафедри українознавства та
гуманітарної підготовки.
Провідна установа Центр гуманітарної освіти
НАН України
Захист відбудеться "16" вересня 2004 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 52.051.01 Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського за адресою: 95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4, конференцзал.
З дисертацією можна ознайомитись в науковій бібліотеці Таврійського національного університету ім. В.І. Вернадського (95007, м. Сімферополь, пр. Вернадського, 4).
Автореферат розісланий "5" серпня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кремінський О.І.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Початок третього тисячоліття досить очевидно демонструє, що протиріччя між наростаючими потребами суспільства і порівняно обмеженими можливостями біосфери ставлять під загрозу майбутнє існування людини. Проблеми подальшого безпечного розвитку вийшли на авансцену наукового пошуку і суспільної свідомості загалом. На порядок денний ставляться питання про перехід до нового етапу цивілізаційного розвитку, що ґрунтується на радикальній зміні цінностей і цілей сучасного суспільства, а також векторності й змістовності різних сфер людської діяльності. Одним із варіантів подальшого прогресу цивілізації є її сталий розвиток.
На даному етапі дослідження концепція сталого розвитку суспільства може бути представлена у вигляді відповідного проекту. Сутність проекту сталого розвитку суспільства (далі - Проект) на сьогоднішній день не є досить проаналізованою. Але вже зараз зрозуміло, що без цього Проекту загальна програма розвитку сучасного суспільства представляється обмеженою. У низці футурологічних концепцій Проект займає власне місце і не може ігноруватися чи підмінюватися іншими. Тому детальне соціально-філософське дослідження Проекту представляє безсумнівну цінність.
З теоретико-методологічної точки зору звертання до теми сталого розвитку суспільства пов'язане з тим, що існуючі програмні документи авторів і розроблювачів Проекту потребують ретельної соціально-філософської експертизи. По суті справи Проект, на відміну від визнаних, домінуючих концепцій громадянського суспільства (Дж. Локк, Ж.-Ж. Руссо, Ш.-Л. Монтеск'є, Г.В.Ф. Гегель), відкритого суспільства (К. Поппер), постіндустріального суспільства (Д. Белл), третьої (інформаційної) хвилі (Е. Тоффлер) виник і розвивався не у соціально-філософській, а в технічній і політичній сферах, що, природно, наклало відбиток на суть рекомендацій, визначення генеральних напрямів, стратегій і стратегем реалізації Проекту. Тобто існує природний інтерес до соціально-філософського аналізу теми, заявленої в назві дисертації.
У практичному аспекті інтерес до проблеми підсилюється тим, що Україна (як і багато країн світу) має державну доктрину - національний проект концепції, що взятий за основу для розробки стратегії сталого розвитку країни. Але для того, щоб перетворити доктрину в пануючу ідеологію, що представляє собою комплекс базових цінностей і їх світоглядних уявлень, варто сформувати її теоретичну основу, що можливо тільки завдяки фундаментальним соціально-філософським дослідженням, певною частиною яких є пропонована дисертація.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Стратегема СТАЛого рОзвитКУ СУСПІЛЬства (соцІально-фІлософсЬкий аналІз)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок