Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> АНАЛІТИЧНЕ КОНСТРУЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ З УРАХУВАННЯМ ВИМОГ ДО ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ

АНАЛІТИЧНЕ КОНСТРУЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ З УРАХУВАННЯМ ВИМОГ ДО ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ

Назва:
АНАЛІТИЧНЕ КОНСТРУЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ З УРАХУВАННЯМ ВИМОГ ДО ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,63 KB
Завантажень:
280
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
НАЦІОНАЛЬНИЙ АВІАЦІЙНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГЛАЗОК ОЛЕКСІЙ МИХАЙЛОВИЧ
УДК 629.13
АНАЛІТИЧНЕ КОНСТРУЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ
СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ
З УРАХУВАННЯМ ВИМОГ ДО ЯКОСТІ
ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ
Спеціальність 05.13.03 – Системи і процеси керування
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ - 2008


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному авіаційному університеті Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник : кандидат технічних наук, доцент
Антонов Володимир Костянтинович –
Національний авіаційний університет,
доцент кафедри комп’ютерних систем та мереж
Офіційні опоненти : доктор технічних наук, професор
Асланян Альберт Едуардович –
Національна академія оборони України,
професор кафедри
кандидат технічних наук, доцент
Харченко Ігор Іванович –
Київський національний університет
ім. Тараса Шевченка,
доцент кафедри моделювання складних систем
Захист відбудеться " 6 " березня 2008 р. о 15 годині
на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.062.03
в Національному авіаційному університеті
за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1, корп. 1.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці
Національного авіаційного університету
за адресою: 03058, м. Київ, проспект Космонавта Комарова, 1.
Автореферат розіслано " 5 " лютого 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат технічних наук, доцент,
старший науковий співробітник С.В.Павлова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
 
Актуальність теми. Задача покращення маневреності і керованості літальних апаратів знаходиться серед найважливіших задач розробників авіаційної техніки. Одним з шляхів досягнення цього є створення таких систем та алгоритмів керування, які б дозволили максимально використовувати можливості органів керування літального апарата. На думку експертів, розробка і впровадження нових бортових інформаційно-керуючих комплексів, і, зокрема, удосконалених систем керування, є на даний час одним з найбільш актуальних напрямків розвитку літакобудування.
При створенні систем керування для сучасних літальних апаратів необхідно врахувати особливості нелінійної динаміки керованого об’єкта, а також цілий ряд складних, багатокомпонентних вимог, що висуваються в нормативних документах до показників якості руху літального апарата. Однак формалізовані методи врахування таких вимог при синтезі регуляторів на даний час недостатньо розвинуті в теорії керування, тому на практиці проектування систем керування літальними апаратами проводиться з використанням емпіричних пошукових процедур, які є трудомісткими і не гарантують досягнення бажаного результату.
А. М. Льотовим було запропоновано метод аналітичного конструювання регуляторів, надалі розширений для випадку нелінійних систем. Цей метод дозволяє врахувати нелінійності рівнянь динаміки керованого об'єкта і забезпечує стійкість замкнутої системи. Але найважливіше питання – про якість її руху – досі залишається нерозв'язаним в рамках методу аналітичного конструювання, оскільки не було розв'язано питання про вибір коефіцієнтів функціонала якості.
У зв'язку з цим дисертаційну роботу присвячено дослідженню можливості врахування вимог до якості руху літального апарата безпосередньо в процесі синтезу регулятора за методом аналітичного конструювання.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота є складовою частиною досліджень, які проводяться в Національному авіаційному університеті (НАУ) відповідно до Державної комплексної програми розвитку авіаційної промисловості України на період до 2010 року, розробленої згідно з Указом Президента України від 18 жовтня 2000 року № 1143/2000 "Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 27 вересня 2000 року "Про стан авіаційного транспорту та авіаційної промисловості України"".
Мета та завдання дослідження. Метою дослідження є покращення показників якості перехідних процесів руху літальних апаратів шляхом розробки і застосування модифікованого методу аналітичного конструювання нелінійних регуляторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: АНАЛІТИЧНЕ КОНСТРУЮВАННЯ НЕЛІНІЙНИХ СИСТЕМ КЕРУВАННЯ ЛІТАЛЬНИМИ АПАРАТАМИ З УРАХУВАННЯМ ВИМОГ ДО ЯКОСТІ ПЕРЕХІДНИХ ПРОЦЕСІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок