Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

Загрузка...

Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку / сторінка 2

Назва:
Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Александрова, Ю. Бажал, І. Булкін, В. Геєць, М. Долішний, І. Єгоров, О. Кузьмін, Б. Маліцький, Л. Мусіна, С. Пірожков, В. Соловйов, А. Сухоруков, В. Терехов, Д. Черваньов, В. Чирков, Г. Шестопалов, Ю. Шкворець та інші. Серед світової наукової спільноти значний внесок в дослідження означених проблем внесли такі автори як: С. Коул, Р. Нельсон, П. Самуельсон, Дж. Стигліц, Й. Шумпетер, Е. Янч.
Реалізація державної політики у сфері науки, технологій та інновацій вимагає наявності відпрацьованої комплексної, взаємопов’язаної в усіх елементах системи регулювання розвитком науково-технічного потенціалу держави та повного узгодження її механізмів з основними засадами державної економічної політики і визначеними пріоритетами наукового та інноваційного поступу.
В економічній літературі при визначенні шляхів трансформації суспільного розвитку майже хрестоматійним є визначення пріоритетності таких чинників як науковий, виробничий та інтелектуальний потенціали.
Загальновизнаним є і усвідомлення того, що попередній розвиток виробничого потенціалу, попри інші недоліки, не забезпечував єдності цілей і напрямів розвитку науково-виробничого комплексу, що ускладнювало науково-технологічний прогрес суспільства.
Крім того, відсутність на досить тривалому відрізку часу організаційно-економічних механізмів, орієнтованих на інтенсивне використання науково-технологічного потенціалу, призвела в останні роки до цілого ряду негативних наслідків. Зокрема, до штучної взаємоізоляції науки й виробництва при вирішенні не лише поточних завдань технологічного переозброєння виробництва, а й при визначенні та реалізації цих завдань на перспективу. Фактичне зменшення зацікавленості виробництва у запровадженні результатів науково-технологічної діяльності та послаблення зворотнього зв’язку призвело й до зниження рівня придатності розробок до інноваційного впровадження, що відбивалось і на можливостях отримання суспільством економічного ефекту від науково-технологічної діяльності.
Дисертаційна робота є дослідженням проблем регулювання НТІР і має теоретичне та практичне значення. Дослідження має діагностичний характер, метою якого є вивчення стану науково-технологічного потенціалу, процесів його використання, визначення шляхів економічного зростання і розвитку науково-технологічної сфери.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційну роботу виконано в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації (УкрІНТЕІ) Міністерства освіти і науки України відповідно до тематики НДДКР інституту. В основу роботи покладені дослідження, виконані автором (в якості відповідального виконавця, керівника Прогнозно-аналітичного інформаційного центру УкрІНТЕІ), щодо економіко-інформаційного забезпечення регулювання науково-технічним прогресом.
Основні положення дисертації, зокрема дослідження стану і тенденцій розвитку науково-технологічної сфери України і країн світу, механізмів законодавчої і фінансової підтримки наукової та інноваційної діяльності, перспектив реалізації пріоритетів розвитку науково-технологічної сфери, були використані при підготовці доповідей і звітів Міністерству освіти і науки України, а саме: “Дослідження стану і тенденцій розвитку науково-технологічної й інноваційної сфер України” (державні реєстраційні номери 0198U005044 і 0298U001716), Державна доповідь “Про стан науки в Україні, проблеми і перспективи розвитку, основні результати науково-технологічної діяльності” (державний реєстраційний номер 0200U001640), а також аналітичних матеріалів і наукових доповідей Міністерству економіки та європейської інтеграції України (державний реєстраційний номер 0200U001638).


Мета і задачі дослідження. Метою дисертації є розробка та обґрунтування теоретико-методичних і практичних засад щодо створення ефективної системи державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку України.
Для досягнення зазначеної мети були поставлено наступні науково-практичні задачі:
· дослідити і узагальнити теоретичну базу щодо закономірностей та особливостей державної політики в сфері науки, технологій та інновацій;
· здійснити дослідження стану державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку і виявити взаємозв'язок між сферою НДДКР та економічним комплексом країни;
· виявити основні складові для визначення науково-технічних пріоритетів;
· здійснити моделювання взаємозв’язку показників регулювання НТІР;
· визначити шляхи регулювання НТІР на основі комплексних експертних оцінок.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок