Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку / сторінка 8

Назва:
Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Суттєвим важелем стимулювання інноваційної діяльності та концентрації фінансових ресурсів на проведенні науково-технічних розробок, які спрямовані на створення нових технологій, може стати реалізація політики низьких відсоткових ставок та спільне фінансування інноваційних проектів.
Дослідження НТІП розвинених країн світу дало змогу одержати такі висновки: політика цих країн спрямована перш за все на підвищення конкурентоспроможності національної економіки; забезпечення довгострокового зростання економіки; створення нових робочих місць та захист довкілля; підтримку розвитку науки й технологій; підвищення уваги урядових та підприємницьких структур до науки та новітніх технологій.
При будь-яких національних відмінностях фінансової підтримки науково-технічної та інноваційної діяльності всі вони не лише враховують державні науково-технологічні пріоритети і можливості досягнення комерційного успіху, а й потреби одержання широкого спектру стратегічних ефектів, де поряд з економічними на рівних виступають і соціальні та геополітичні складові.
Сучасна науково-технічна стратегія держави орієнтується не лише на прискорений науковий та технологічний розвиток, а й на формування принципово нових форм організації та управління науково-виробничими структурами, орієнтованими на пріоритетний розвиток наукоємного виробництва та акумуляцію потенціалу і ресурсів виробничих і науково-технічних інституцій регіону. В цьому сенсі найбільш перспективними є інституції технопарків та технополісів. Світовий досвід свідчить, що вони є безумовно ефективною формою наближення науки до виробництва і радикального вирішення проблеми впровадження нововведень.
Вітчизняний та світовий досвід свідчить, що інституції регіональних науково-технічних комплексів є найбільш ефективною формою активізації прикладних досліджень та зміцнення науково-технічного потенціалу регіону. Ефект досягається переважно за рахунок активізації процесів кооперації та коригування напрямків досліджень вже діючих науково-дослідних структур та виробництв, створення, незалежно від відомчої підпорядкованості та форми власності, тимчасових наукових колективів для вирішення конкретних завдань, підвищення рівня інформаційного обміну.
Третій розділ – “Вдосконалення механізмів державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку.”
В дисертації розроблено методичні рекомендації, щодо прийняття оптимальних управлінських рішень, які базуються на загальнонаукових методах (статистиці, дослідженні операцій, економіко-математичних) та спеціальних методах аналізу, синтезу, прогнозування ситуацій і проектування рішень. Проте, головним є визначення всіх можливих способів та послідовності дій, мети різних учасників і суті випадкових факторів, що впливають на досягнення цілей. Оцінка та порівняння різних варіантів поводження з урахуванням термінів кінцевих цілей і є основною задачею особи, що приймає рішення.
Задача прийняття рішень має чотири складові частини:
·
модель, що відображає безліч припустимих емпіричних співвідношень між багатьма змінними;
·
точно визначена підмножина змінних, які повинні обиратися тим, хто приймає рішення;
·
цільова функція змінних, більшому значенню якої відповідає краща ситуація з погляду тих, хто приймає рішення;
·
аналіз впливу на цільову функцію значень змінних, обраних на основі рішення.
При розробці в даному дослідженні комплексної економіко-математичної моделі НТІР враховувалася взаємодія елементів, що мають ієрархічні взаємозв’язки. Вхідними даними розробленої моделі є статистичні показники функціональних підсистем, що відносяться до відповідних сфер діяльності: науки, технологій й інновацій (рис. 2), де та - кількість підсистем та кількість показників. Перелік підсистем: організаційна, кадрова, фінансова, матеріально-технічна, інформаційна, соціальна, правова, економічна, творча, політична, екологічна, міжнародна та ін.
Для пошуку формули, що зв'язує конкретний показник з факторами, що впливають на нього, використовується метод регресійного аналізу.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок