Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат скачати: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку / сторінка 9

Назва:
Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
При цьому залежність може уявляти собою функціонал , що є відповідно сумою ( та - відповідно коефіцієнти та ступінь полінома) або добутком функцій тільки від одного -ого показника, де – кількість показників, від яких шукається залежність, причому .
Так, наприклад, динаміка винаходів за період 1999-2003 роки може бути описана за формулою , де - кількість заявок на винаходи, а - витрати на наукові та науково-технічні роботи, тис. грн. При цьому, якщо ці витрати перевищують 2 млн. грн. спостерігається різке підвищення винахідницької активності.
Аналіз покладених в основу моделі складових виявив не тільки невирішені проблеми, що гальмують подальший науково-технологічний і інноваційний розвиток, а і потенційні напрямки їх подолання, що були використані разом з результатами експертних оцінок для опрацювання пропозицій удосконалення механізмів державного регулювання НТІР.
Проведене Українським інститутом науково-технічної та економічної інформації (УкрІНТЕІ) дослідження стану наукової і науково-технічної діяльності, що охоплювало понад 1,5 тис. чол. (репрезентативна вибірка) у всіх регіонах держави і всіх сферах цієї діяльності (теоретичні і прикладні дослідження, проектно-конструкторські розробки, інноваційна діяльність) стало основою для аналізу стану і визначення прогнозних орієнтирів подальшого розвитку науково-технічної сфери і формування в Україні системи моніторингу цих процесів (рис. 3).
Був використаний соціологічний підхід, що забезпечив облік не тільки статистичних і документальних джерел, а і думки всієї наукової громадськості, у тому числі і провідних наукових співробітників (експертів).
В роботі зроблена оцінка наукового і науково-технічного потенціалу України щодо рівня світової науки, що був прийнятий умовно за 10 балів. Як свідчать відповіді фахівців, 60 % опитаних оцінюють цей показник у 5-7 балів. Характерно, що при цьому відповідь про використання цього потенціалу оцінюється на рівні 2 балів. У процесі реформування вітчизняної науки особлива увага повинна приділятися індивідуальним особливостям професії науковця. Саме творчі індивідуальності, лідери в науці – основа створення наукових шкіл і нових оригінальних напрямків досліджень, інновацій, розробок високих технологій.
В роботі дана оцінка міграції вчених за рубіж, внаслідок чого зменшується інтелектуальний прошарок нації, порушується механізм діяльності наукових установ, дослідницьких центрів, відомих наукових шкіл.
Більшість опитаних фахівців 67,4% вважають, що в Україні повинна бути створена система економічної зацікавленості вчених, а вихід України на світовий рівень розвитку можливий лише через високий інтелектуальний потенціал, підвищення освітнього рівня людей.
Серед пріоритетів розвитку науки першочерговим, на думку експертів, є блок екологічних проблем: “екологічно чиста енергетика і ресурсозберігаючі технології” – 49,8%; “охорона навколишнього середовища” – 49,18%. Ця оцінка актуальності екологічної проблематики фахівцями свідчить про те, що сьогодні держава не приділяє належну увагу вирішенню відповідних проблем .
Разом з тим наявність екологічної проблематики планетарного (глобального) характеру для сучасної цивілізації не могла не позначитися на цих оцінках.
Пріоритетність та фінансування – це найважливіші фактори виводу науки з кризи, але майже поруч з ними стає розробка нормативно-правової бази захисту інтелектуальної власності і підвищення її надійності 57%, що пов'язано з низькою соціально-правовою захищеністю 77% фахівців науково-технічного профілю.
Таке акцентування на проблемі захисту інтелектуальної власності свідчить про її значимість і необхідність прийняття першочергових заходів.
У процесі дослідження показано, що комплексність реформування системи регулювання НТІР може бути гарантована лише у випадку формування на державному рівні системи моніторингу стану наукової сфери, побудованому на використанні сучасних методів і форм аналізу, оцінки і прогнозування її розвитку. Комплексні, системні спостереження не тільки повинні знайти механізми і напрямки розвитку багатоаспектних процесів у науковій сфері, але і враховувати інтереси великих соціальних груп при прийнятті на державному рівні відповідних управлінських рішень.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок