Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"



Назва:
Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,88 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕНЬ НАУКОВО-ТЕХНІЧНОГО ПОТЕНЦІАЛУ
ТА ІСТОРІЇ НАУКИ ІМЕНІ Г.М. ДОБРОВА
САВЕРЧЕНКО Олена Олександрівна
УДК 621.791
Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку
Спеціальність 08.02.02 – “Економіка та управління
науково-технічним прогресом”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українському інституті науково-технічної і економічної інформації Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник | доктор економічних наук, професор
Заслужений діяч науки і техніки України
Калитич Георгій Ілліч,
Київський національний університет ім. Тараса Шевченка, професор кафедри менеджменту інноваційної та інвестиційної діяльності
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор
Александрова Валентина Петрівна,
Інститут економічного прогнозування НАН України, провідний науковий співробітник відділу технологічного прогнозування та інноваційної політики
кандидат економічних наук
Шкворець Юрій Філімонович
Державний науково-дослідний економічний інститут Міністерства економіки та з питань європейської інтеграції України, завідувач відділу програмно-цільового управління, науково-технологічної та інноваційної політики
Провідна установа | Об’єднаний інститут економіки НАН України.
Захист відбудеться “ 28 ” квітня 2005 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої Вченої ради Д26.189.01 при Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України за адресою:
01032, м. Київ, бульвар Т. Шевченка 60, к. 906.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Центру досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки імені Г.М. Доброва НАН України.
Автореферат розісланий “ 26 ” березня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої ради,
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник |
Лобанова Л.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Необхідність розробки ефективних механізмів державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку (НТІР) країни в ринкових умовах визначається тим, що параметри цього розвитку усе більше стають вирішальними для національної економіки.
Незважаючи на значний світовий досвід, процес регулювання НТІР, як вид загальних функцій управління, майже не вивчався, більш ретельно досліджувались питання аналізу, контролю тощо. Держава існує в умовах ринкової економіки, яка є відносно самоорганізуючою, а значить і самокерованою системою. Тому держава скоріше не керує, а регулює ті або інші процеси, тобто підтримує систему у визначених рамках. Державне регулювання повинно орієнтуватися насамперед на довгострокову перспективу, на здійснення структурних зрушень і технологічне відновлення, а ринкові механізми повинні гнучко реагувати на сьогоднішні потреби, у достатній мірі їх задовольняти і сприяти досягненню тактичних цілей НТІР.
Нині принципи побудови державної науково-технологічної та інноваційної політики (НТІП) і механізми її реалізації залишаються проблематичними. Особливо суперечливими є проблеми надання ефективної прямої й опосередкованої підтримки сфери науково-дослідних і дослідно-конструкторських робіт (НДДКР) при умовах багатоканального формування ресурсної бази, визначення принципів вибору пріоритетів національного науково-технологічного розвитку і акумуляції ресурсів на їх розвиток для одержання проривних, довгострокових стратегічних ефектів, здатних зменшити геополітичні ризики і забезпечити прискорений соціально-економічний і науково-технологічний розвиток країни.
Найбільш ґрунтовні дослідження в цьому напрямку здійснюються в Центрі досліджень науково-технічного потенціалу та історії науки ім. Г.М.Доброва НАН України, Об’єднаному інституті економіки НАН України, Інституті економічного прогнозування НАН України, Київському національному Університеті ім. Т.Г. Шевченка. Методологічними і методичними аспектами вказаних проблем займаються такі вітчизняні вчені: В.

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Реферат на тему: Механізми державного регулювання науково-технологічного та інноваційного розвитку

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок