Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Підвищення стійкості штампів відновленням економнолегованими сплавами системи Cr-Mn-Мо-Ti на основі заліза

Підвищення стійкості штампів відновленням економнолегованими сплавами системи Cr-Mn-Мо-Ti на основі заліза

Назва:
Підвищення стійкості штампів відновленням економнолегованими сплавами системи Cr-Mn-Мо-Ti на основі заліза
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,51 KB
Завантажень:
194
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ АВТОМОБІЛЬНО-ДОРОЖНІЙ УНІВЕРСИТЕТ
БАГРОВ ВАЛЕРІЙ АНАТОЛІЙОВИЧ
 
УДК 621.791.92.042:669.018.25
Підвищення стійкості штампів відновленням
економнолегованими сплавами системи Cr-Mn-Мо-Ti
на основі заліза
Спеціальність - 05.02.01 - Матеріалознавство
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття вченого ступеня
кандидата технічних наук
Харків - 2002
Дисертація є рукопис
Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії Міністерства освіти i науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор Кальянов Владислав
Миколайович, Українська інженерно-педагогічна академія, професор кафедри зварювального виробництва.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор Скобло Тамара Семенівна, Харківський державний технічний університет сільського господарства, професор кафедри ремонту машин;
кандидат технічних наук Шнейдерман Олександр
Шлемович, зам. головного інженера – начальник виробництва ЗАТ НДІГІДРОПОВІДНЯ, м. Харків.
Провідна установа: Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського (ХАІ) Міністерства освіти і науки України, м. Харків, кафедра авіаційного матеріалознавства.
Захист відбудеться 16.09.2002 р, о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.059.01 при Харківському національному автомобільно-дорожньому університеті за адресою: 61002, вул. Петровського, 25, м. Харків.
3 дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного
автомобільно-дорожнього університету.
Автореферат розісланий 14.08.2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої Вченої Ради Є.Д. Прусенко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Висока продуктивність процесу обробки металу тиском при підвищених температурах потребує інструменту, який відрізняється показниками твердості, опору стисненню, згину та динамічним навантаженням. Такий інструмент повинен мати стійкість до роботи в умовах підвищених температур, стирання i ударно-абразивного зношення, забезпечувати добрий обробіток поверхонь робочих частин.
Актуальність теми В теперішній час для підвищення довговічності штампового інструменту застосовуються дорогоцінні сплави з легуючими елементами, які в Україні є дефіцитними та дорогими.
У зв'язку з цим, дослідження, які спрямовані на зниження енерго- i ресурсозатрат при відновленні металооброблюючого інструменту та одночасному підвищенню його надійності та довговічності, є особливо актуальними. Практичне рішення здійснюється шляхом розробки нових та удосконаленням наплавочних матеріалів, які використовуються, з економнолегованими покриттям та шихтою і засобів їх нанесення.
В поданій дисертаційній роботі весь комплекс теоретичних та експериментальних досліджень спрямовано на підвищення зносостійкості та довговічності металооброблюючого інструменту штампового виробництва. Найбільш ефективними є застосування мартенситностаріючих економнолегованих сплавів і їх нанесення із знеструмленою присадкою.
У зв`язку з цим обраний напрямок досліджень є важливим та актуальним.
Зв`язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в Українській інженерно-педагогічній академії на кафедрі зварювального виробництва за особистою участю автора в період з 1996 по 2002 рр. Напрямок роботи відповідає державній бюджетній темі № 6118 “Дослідження і розробка ресурсозберігаючих технологій, матеріалів і обладнання для зварювання, наплавлення і лиття”. Виробничі іспити результатів роботи проведені на AT "Світло шахтаря", м. Харків i OAT Артеммаш "Победа труда", м. Артемівськ, відновленням відповідно ритин матриць К 49793 і напівматриць СПЦ 163.03(03)Н.08, СПЦ. 163.03(03)В.04.
Мета дослідження. Метою даної роботи є розробка економнолегованих ресурсозберігаючих і удосконалення існуючих зносостійких сплавів для підвищення стійкості i довговічності інструменту штампів гарячої обробки металу і технології їх нанесення
Об'єкт досліджень: процес підвищення зносостійкості сплавів для відновлення інструменту штампів гарячої обробки металу .
Предмет досліджень: закономірності формування зносостійких сплавів і засоби підвищення їх довговічності і зносостійкості.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Підвищення стійкості штампів відновленням економнолегованими сплавами системи Cr-Mn-Мо-Ti на основі заліза

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок