Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Неруйнівний контроль машинобудівних конструкцій методом електронної ширографії

Неруйнівний контроль машинобудівних конструкцій методом електронної ширографії

Назва:
Неруйнівний контроль машинобудівних конструкцій методом електронної ширографії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,42 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Івано-Франківський національний технічний університет нафти і газу
Олійник Олена Михайлівна
УДК 620.179.1
Неруйнівний контроль
машинобудівних конструкцій
методом електронної ширографії
05.11.13-Прилади і методи контролю та визначення складу речовин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Івано-Франківськ – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті електрозварювання ім.Є.О.Патона Національної Академії Наук України
Науковий керівник:
доктор технічних наук, професор, академік НАН України
Лобанов Леонід Михайлович
заступник директора Інституту електрозварювання ім.Є.О.Патона НАНУ
Офіційні опоненти:
доктор технічних наук, доцент
Порєв Володимир Андрійович
Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут", професор кафедри "Наукових, аналітичних та екологічних приладів і систем"
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Бондаренко Юрій Купріянович
завідувач відділом №31 Інституту електрозварювання
ім.Є.О.Патона НАНУ
Провідна установа:
Національний університет "Львівська політехніка" Міністерства освіти і науки України
Захист відбудеться 16.04.2004р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 20.052.03 при Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу за адресою:
76019, м.Івано-Франківськ, вул.. Карпатська, 15
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу (76019, м.Івано-Франківськ, вул. Карпатська, 15)
Автореферат розісланий 15.03.2004 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
Кандидат технічних наук, доцент Дранчук М.М.
Актуальність теми. Сучасний етап розвитку основних галузей промисловості характеризуються стійкою тенденцією до зниження маси і матеріаломісткості машинобудівних конструкцій з одночасним підвищенням їх надійності, працездатності та довговічності. Загалом експлуатація таких конструкцій здійснюється в умовах складного механічного, термічного та хімічного впливу. Несприятливе сполучення цих факторів з вірогідними дефектами може викликати руйнування як окремих елементів, так і всієї конструкції.
Для забезпечення працездатності конструкції важливим є виявлення не тільки дефектів, але й місць концентрації напружень. Тому для контролю якості виробів доцільно розробляти нові ефективні методи, що дозволяють досліджувати конструкцію під дією незначного навантаження, що не викликає пластичної деформації об'єкту. Методи оптичного контролю дозволяють вирішувати цю задачу і дають можливість отримувати повну картину про стан об'єкту. На відміну від методів голографічної і спекл-інтерферометрії, що належать до того ж класу оптичних методів, ширографія нечутлива до зміщень об'єкту як жорсткого цілого, а тому може бути застосована як метод НК у виробничих умовах. Це безконтактний метод контролю, що має високу чутливість, не потребує підготовки поверхні для контролю, дає можливість досліджувати великі площі поверхні і спостерігати у реальному масштабі часу деформацію конструкції при робочих навантаженнях. Результати контролю можуть бути збережені у електронному вигляді.
Поки-що цей метод має обмежене застосування через його новизну і відсутність досвіду використання. У країнах Західної Європи і США були спроби його використати для НК композитних конструкцій як допоміжного до основних методів. Для контролю зварних конструкцій цей метод поки що не застосовували і свідчень про роботи в цьому напрямку відсутні. Тому розробка методу електронної ширографії є актуальним.
Роботи з розвитку технології і апаратури неруйнівного контролю методом ширографії належать до пріоритетних напрямків в Україні і країнах дальнього зарубіжжя. Така увага на рівні держави свідчить про важливість і актуальність проблеми для України, а також підтверджує необхідність подальших робіт у цьому напрямку з урахуванням сучасних тенденцій у вирішенні проблеми забезпечення якості металевих і неметалевих конструкцій.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами підтверджує її актуальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Неруйнівний контроль машинобудівних конструкцій методом електронної ширографії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок