Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

Назва:
НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,24 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
 
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ГАВЛІТІНА ТЕТЯНА МИКОЛАЇВНА
УДК 374.0356-053.6
НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ
В УМОВАХ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ-2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Рівненському державному гуманітарному університеті,
Міністерство освіти і науки України, м. Рівне
Науковий керівник: кандидат педагогічних наук, доцент
Дем’янюк Тамара Дмитрівна,
Рівненський державний гуманітарний університет,
завідувач кафедри теорії і методики виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук
Вербицький Володимир Валентинович,
Національний еколого-натуралістичний центр учнівської
молоді Міністерства освіти і науки України, директор;
кандидат педагогічних наук, доцент
Завалевський Юрій Іванович,
Інститут інноваційних технологій і змісту освіти
Міністерства освіти і науки
України, заступник директора
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки,
Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця
Захист відбудеться „ 17 “ квітня 2007 р. о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України за адресою 04060, м. Київ, вул. Берлинського,9, 8-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у науковій частині Інституту проблем виховання АПН України (04060,м.Київ,вул. Берлинського,9).
Автореферат розісланий „ 16 “ березня 2007 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.М.Масол
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Реформування позашкільної освіти вимагає пошуку нових шляхів удосконалення національно-патріотичного виховання підлітків. Успішне його здійснення неможливе без переосмислення традиційних теоретико-методичних засад діяльності позашкільного навчального закладу, ґрунтовного дослідження засобів та методів національно-патріотичного виховання підлітків.
У сучасних умовах розбудови України позашкільна освіта має створювати передумови для формування національно свідомого громадянина, розвитку в підлітків національних світоглядних позицій і патріотизму.
У Законах України „Про загальну середню освіту“, „Про позашкільну освіту“, Національній програмі виховання дітей та учнівської молоді в Україні, концепції позашкільної освіти та виховання закладено нові підходи до національно-патріотичного виховання підлітків.
Важливе значення в досліджуваній проблемі мають загальнотеоретичні і практичні роботи Ю.Азарова, О.Богданової, М.Болдирєва, Г.Ващенка, Д.Донцова, О.Духновича, Е.Жарського, М.Красовицького, А.Макаренка, І.Мар’єнка, О.Огієнка, Г.Побєдоносцева, С.Русової, В.Сухомлинського, К.Ушинського та ін.
Методологічні та теоретичні основи формування особистості з глибоким почуттям патріотизму, любові до Батьківщини розкриті у працях І.Беха, Г.Біленької, А.Бойко, М.Боришевського, Ю.Завалевського, П.Ігнатенка, В.Каюкова, Б.Кобзаря, В.Коваля, М.Левківського, І.Матюши, О.Сухомлинської, Д.Чижевського та ін.
Психолого-педагогічні, соціально-педагогічні особливості національно-патріотичного виховання представлені працями О.Вишневського, Т.Дем’янюк, І.Єрмакова, А.Капської, В.Кіндрата, І.Коваленко, П.Кононенко, В.Кузя, І.Мартинюка, В.Оржеховської, С.Павлюка, А.Погрібного, Ю.Руденка, М.Стельмаховича, Б.Ступарика, Є.Сявавко, К.Чорної, П.Щербаня та ін.
Їх погляди на поняття національно-патріотичного виховання не тотожні. Частина вчених кваліфікує це поняття як визначний принцип вітчизняної педагогіки (Б.Кобзар, В.Оржеховська), як духовно-моральний принцип (Г.Ващенко, Т.Дем’янюк, К.Чорна), як основний принцип національного виховання (О.Вишневський, В.Кіндрат, Ю.Руденко, М.Стельмахович, Б.Ступарик). За О.Вишневським, національно-патріотичне виховання визначається як діяльність, яка випливає з потреб національного життя і процесів державотворення.
У психолого-педагогічній науці виділяються шляхи розвитку почуття етнічної ідентичності як емоційно-психологічної основи патріотизму та реалізації потенціалу особистості підлітка, що знайшло відображення у працях Г.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: НАЦІОНАЛЬНО-ПАТРІОТИЧНЕ ВИХОВАННЯ ПІДЛІТКІВ В УМОВАХ ПОЗАШКІЛЬНОГО НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок