Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вплив випадкових структурних неоднорідностей на параметри низькотемпературної акустичної релаксації в ОЦК металах

Вплив випадкових структурних неоднорідностей на параметри низькотемпературної акустичної релаксації в ОЦК металах

Назва:
Вплив випадкових структурних неоднорідностей на параметри низькотемпературної акустичної релаксації в ОЦК металах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,72 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ФІЗИКО-ТЕХНІЧНИЙ ІНСТИТУТ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
ім. Б.І. ВЄРКІНА
Семеренко Юрій Олександрович
УДК 539.67
Вплив випадкових структурних неоднорідностей
на параметри низькотемпературної акустичної релаксації
в ОЦК металах
01.04.07 – фізика твердого тіла
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Харків – 2002 р.


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Фізико-технічному інституті низьких температур
ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Науковий керівник:
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Паль-Валь Павло Павлович, провідний науковий співробітник відділу реальних кристалів ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Офіційні опоненти:
доктор фізико-математичних наук, професор, Платков Валерій Якович, завідуючий кафедрою фізики та електроніки Харківського державного економічного університету Міністерства освіти і науки України.
доктор фізико-математичних наук, старший науковий співробітник,
Чишко Костянтин Олексійович, провідний науковий співробітник відділу квантової теорії та нелінійної динаміки макроскопічних систем ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна Міністерства освіти і науки України, кафедра фізики кристалів.
Захист відбудеться “11” лютого 2003 р. о 15 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 64.175.03 по захисту докторських дисертацій при Фізико-технічному інституті низьких температур ім. Б.І. Вєркіна НАН України за адресою: 61103, м. Харків, пр. Леніна, 47.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ФТІНТ ім. Б.І. Вєркіна НАН України (61103,
м. Харків, пр. Леніна, 47).
Автореферат розісланий “10” грудня 2002 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради Д 64.175.03
доктор фізико-математичних наук Сиркін Є.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В ОЦК металах в області низьких температур реєструються характерні акустичні релаксаційні резонанси (-піки поглинання і відповідні сходинки дефекту модуля); у ряді випадків умовою появи таких піків є попередня пластична деформація зразків. Вивчення властивостей -піків дозволило встановити їх дислокаційну природу, виявити термоактивований характер і описати основні властивості. Одна з головних властивостей цих резонансів – висока чутливість до ступеня структурної досконалості зразків. Було запропоновано кілька мікроскопічних моделей елементарних релаксаторів, відповідальних за ці релаксаційні резонанси. Однак до моменту початку даного дослідження не існувало детально розробленої теорії, здатної з єдиної точки зору описати вплив локальних структурних неоднорідностей кристала на параметри резонансів і характер температурних і частотних залежностей динамічних функцій відгуку - поглинання і дефекту модуля. Існуючі теоретичні розробки цієї проблеми були присвячені аналізу впливу випадкового розкиду енергії активації і періоду спроб (або часу релаксації в цілому) на ширину піка поглинання. При цьому за межами розгляду залишалися зсув температури локалізації релаксаційного резонансу, зміна амплітуди і форми релаксаційних кривих, тоді як ці ефекти виразно виявляються в експериментах. Тому можна стверджувати, що виконані раніше експериментальні і теоретичні дослідження -піків в ОЦК металах не давали завершеного уявлення щодо їх фізичної природи: не до кінця з'ясованою залишалася мікроскопічна природа релаксаторів, відповідальних за появу -піків; не була розроблена теорія, яка б описувала властивості -піків, що експериментально спостерігаються у матеріалах з локальними неоднорідностями структури; наявні експериментальні дані (особливо, в області низьких температур) були в значній мірі розрізнені і неповні.
Дана робота присвячена систематичному експериментальному вивченню впливу змін дислокаційної структури (при пластичній деформації, термоциклюванні і низькотемпературному відпалі), вмісту домішок і частоти коливань на параметри -піків. Для інтерпретації експериментальних даних поглиблені і деталізовані феноменологічні уявлення відносно впливу структурних неоднорідностей кристала (наприклад, статистичного ансамблю дислокацій, що вводяться в кристал при пластичній деформації, та обумовлених ними випадкових полів внутрішніх напружень) на низькотемпературний термічно активований релаксаційний резонанс, а також побудовано на цій основі просту статистичну теорію, що описує вплив структурних параметрів на температурні залежності динамічних функцій відгуку матеріалу з дефектами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Вплив випадкових структурних неоднорідностей на параметри низькотемпературної акустичної релаксації в ОЦК металах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок