Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТЕКСТІ: МОРФОЛОГІЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНИЙ АСПЕКТИ

ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТЕКСТІ: МОРФОЛОГІЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТЕКСТІ: МОРФОЛОГІЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,06 KB
Завантажень:
90
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національна академія наук України
Інститут мовознавства ім. О.О.Потебні
БУГАКОВ ОЛЕГ ВІТАЛІЙОВИЧ
УДК 811.161.2’367.633
ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТЕКСТІ:
МОРФОЛОГІЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі лінгвістики Українського мовно-інформаційного фонду НАН України.
Науковий керівник – | кандидат філологічних наук, старший науковий співробітник Грязнухіна Тетяна Олександрівна,
Український мовно-інформаційний фонд НАН України
Офіційні опоненти –
доктор філологічних наук, професор,
член-кореспондент НАН України
Клименко Ніна Федорівна,
Інститут мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України,
провідний науковий співробітник;
кандидат філологічних наук
Дудко Ірина Володимирівна,
Національний педагогічний університет ім. М.П.Драгоманова,
доцент кафедри української мови
Провідна установа – | Київський національний лінгвістичний університет,
кафедра українського та загального мовознавства |
Захист відбудеться 17 жовтня 2006 р. о 14.00 на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.172.01 для захисту докторських (кандидатських) дисертацій при Інституті мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України (01001, м. Київ, вул. Грушевського, ).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Інституту мовознавства ім. О.О. Потебні НАН України.
Автореферат розіслано 15 вересня 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор філологічних наук, професор Н.Г. Озерова
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Прийменник належить до тих граматичних класів слів, які постійно перебувають у центрі уваги мовознавців, оскільки сама лінгвістична сутність цієї одиниці мови не є однозначною. Незважаючи на всю різноманітність поглядів стосовно статусу прийменника, його релятивна функція визнається всіма лінгвістами. Як тими, хто не вважає прийменник окремим словом, відносячи його до аналітичних синтаксичних морфем чи часток речення, так і тими, хто наділяє прийменник повноцінним лексичним значенням або ж певним лексичним значенням, співвідносним із релятивною сферою об’єктивної дійсності.
Саме через свою значущість у тексті як мовна одиниця, що безпосередньо бере участь в організації синтаксичних та семантичних текстових структур, а також через високу частоту вживання та динаміку лексичного складу прийменник завжди викликав інтерес у мовознавців. Це підтверджено великою кількістю публікацій за останні роки та проведенням конференцій і семінарів, присвячених актуальним проблемам вивчення прийменника (Москва, Росія 2003; Тулуза, Франція 2003; Колчестер, Велика Британія 2005; Тренто, Італія 2006).
Пояснити це можна тим, що з кінця ХХ ст. пріоритетні позиції в лінгвістичній науці займає корпусна лінгвістика, яка надає такий інструмент дослідження, як лінгвістичні корпуси текстів, що слугують могутньою інформаційно-лінгвістичною підтримкою у вивченні різноманітних аспектів мови. Виконання цієї функції корпусом текстів можливе лише за умови, що він лінгвістично маркований (на морфологічному, синтаксичному та семантичному рівнях) та репрезентативний за обсягом. Використання лінгвістичних корпусів текстів звільняє дослідників від багатьох видів рутинної роботи. З іншого боку, проблеми, що виникають при створенні корпусів тексту, стимулюють у лінгвістиці появу нових ідей, розробку нових підходів, створення нових мовно-інформаційних технологій.
Новітні дослідження прийменника в сучасній лінгвістиці спираються на праці: Н.І.Астаф’євої, І.О.Бодуена де Куртене, В.С.Бондаренка, Л.А.Булаховського, В.В.Виноградова, І.Р.Вихованця, А.П.Загнітка, Г.О.Золотової, Г.Є.Крейдліна, Є.Куриловича, І.К.Кучеренка, І.І.Мещанінова, М.М.Нікольського, О.М.Пєшковського, О.О.Потебні, О.М.Селіверстової, Є.Т.Черкасової, Л.В.Щерби та ін. Важливим є й досвід розробок наукових розвідок щодо опису прийменникової системи різних мов, проведених у межах прикладної лінгвістики: Н.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФУНКЦІОНУВАННЯ ПРИЙМЕННИКІВ В УКРАЇНСЬКОМУ ТЕКСТІ: МОРФОЛОГІЧНИЙ ТА СЕМАНТИКО-СИНТАКСИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок