Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку

термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку

Назва:
термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,99 KB
Завантажень:
107
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ТЕХНІЧНОЇ ТЕПЛОФІЗИКИ
РИЖКОВ СЕРГІЙ СЕРГІЙОВИЧ |
УДК 622.767.66
термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку
 
Спеціальність 05.14.06 "Технічна теплофізика та промислова теплоенергетика"
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті технічної теплофізики Національної академії наук України, м. Київ.
Науковий керівник: |
Член-кореспондент НАН України, доктор технічних наук Басок Борис Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН України, заступник директора з наукової роботи.
Офіційні опоненти: |
доктор технічних наук, професор, провідний науковий співробітник
Нікітенко Микола Іванович,
Інститут технічної теплофізики НАН України.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Дубровський Віталій Володимирович,
Інститут загальної енергетики НАН України.
Провідна установа: |
Інститут Газу НАН України.
Захист відбудеться “27 березня ” 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.224.01 при Інституті технічної теплофізики Національної академії наук за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Інституту технічної теплофізики НАН України за адресою: 03057, м. Київ, вул. Желябова, 2а.
Автореферат розісланий “23 лютого” 2007 р.
Учений секретар спеціалізованої вченої ради, кандидат технічних наук |
О.І. Чайка
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. На сьогоднішній день спостерігається підвищений інтерес до вивчення дисперсних двофазних газових середовищ. Це пояснюється зростаючою роллю таких середовищ у енергетиці, хімічній і нафтогазовій та інших галузях промисловості. Робочі тіла теплових двигунів, що працюють як за газовим, так і за паровим циклами, по суті є дисперсними двофазними газовими середовищами. У паротурбінних установках двофазні робочі середовища утворюються при розширенні пари в останніх ступенях турбін. У дизельних і газотурбінних установках утворення двофазних середовищ відбувається на початковій стадії робочих процесів безпосередньо в камерах згоряння при диспергуванні палива, а потім у ході складних ланцюгових реакцій горіння. Важливу роль дисперсні двофазні газові середовища відіграють у технологічних процесах випарювально-сушильних агрегатів.
При впровадженні нових енергетичних установок доцільним є розв’язання актуальної проблеми очищення газів від рідкої фази, оскільки при її підвищених концентраціях знижується економічність, довговічність, а також погіршуються експлуатаційні якості. Підвищення якості очищення дозволяє не тільки зменшити забруднення навколишнього середовища, але й знизити витрати палива шляхом утилізації низькопотенціальної енергії газових викидів, а також скоротити витрати дорогих матеріалів. Наприклад, для системи суфлювання газотурбінних двигунів (ГТД) доцільно розробити масловіддільники, що забезпечують конденсацію пари легких фракцій масла та повернення їх у систему.
Створення високоефективного газоочисного обладнання є значним резервом підвищення економічності енергетичних установок та поліпшення використання паливно-енергетичних ресурсів, а тому є важливим завданням сьогодення.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційної роботи відповідає програмам і планам виконання фундаментальних науково-дослідницьких робіт “Дослідження та інтенсифікація процесів турбо- і термофоретичного переносу дисперсної фази при очищенні та розділенні робочих двофазних середовищ” (№ держ. реєстрації 0103U001794); “Вивчення теплофізичних та гідродинамічних основ дискретно-імпульсного введення енергії з метою створення нанотехнологічних процесів” (0102U002197); “Нестійкість та гідродинаміка одно- та двофазних течій процесів ДІВЕ (0105U006230) у яких автор виступав виконавцем окремих розділів.
Мета роботи полягає у проведені теплофізичних досліджень методів інтенсифікації термофоретичного осадження рідких високодисперсних частинок у процесі очищення газового потоку та у створенні на основі отриманих результатів малогабаритних високоефективних термофоретичних очисників.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: термофоретичне осадження рідких частинок турбулентного газового потоку

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок