Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ВПЛИВУ ЛІСОВОЇ РОСЛИННОСТІ НА СТЕПОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ (ЕКОТОП, ВЗАЄМОДІЯ, ДЕНДРОІНДИКАЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ)

ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ВПЛИВУ ЛІСОВОЇ РОСЛИННОСТІ НА СТЕПОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ (ЕКОТОП, ВЗАЄМОДІЯ, ДЕНДРОІНДИКАЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ)

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ВПЛИВУ ЛІСОВОЇ РОСЛИННОСТІ НА СТЕПОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ (ЕКОТОП, ВЗАЄМОДІЯ, ДЕНДРОІНДИКАЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
40,18 KB
Завантажень:
374
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ГРИЦАН ЮРІЙ ІВАНОВИЧ
УДК 634.956.58(С2):551.584.4
ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО
ВПЛИВУ ЛІСОВОЇ РОСЛИННОСТІ
НА СТЕПОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ
(ЕКОТОП, ВЗАЄМОДІЯ, ДЕНДРОІНДИКАЦІЯ,
ТИПОЛОГІЯ)
03.00.16 - ЕКОЛОГІЯ
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
доктора біологічних наук
ДНІПРОПЕТРОВСЬК – 2000


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі геоботаніки, грунтознавства та екології Дніпропетровського державного університету.
Науковий консультант:
член-кореспондент НАН України, доктор біологічних наук, професор
Травлєєв Анатолій Павлович,
Дніпропетровський державний університет,
кафедра геоботаніки, грунтознавства та екології.
Офіційні опоненти:
Доктор біологічних наук, старший науковий співробітник Царик Йосиф Володимирович, Львівський державний університет ім. І. Франка, кафедра зоології, завідувач
Доктор біологічних наук, професор Синельщиков Ростислав Георгійович, Донецька державна академія управління, кафедра екологічного менеджменту, завідувач
Доктор біологічних наук, професор Бессонова Валентина Петрівна, Запорізький державний університет, кафедра ботаніки та екології, завідувач
Провідна установа: Центральний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України (м. Київ)
Захист відбудеться "29" березня 2000 р. о 10 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .051.04 для захисту дисертацій на здобуття наукового ступеня доктора біологічних наук в Дніпропетровському державному університеті за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, провулок Науковий, 13, корпус 17, біолого-екологічний факультет, ауд. 611
З дисертацією можна ознайомитися у науковій бібліотеці Дніпропетровського державного університету за адресою: 49050, м. Дніпропетровськ, провулок Науковий, 13
Автореферат розісланий “26” лютого 2000 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, кандидат біологічних
наук, доцент Дубина А.О.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Сучасні біогеоценологічні дослідження функціонування екосистем степу в переважній більшості спрямовані на виявлення характеристик екологічних процесів, які виникають у лісових біогеоценозах (БГЦ). Поряд з цим, для степових територій України дотепер недостатньо накопичено матеріалу, який давав би всебічну уяву як про взаємодію лісового фітоценозу з чинниками навколишнього середовища, так і про середовищеперетворюючі процеси у самій екосистемі та за її межами на рівні мікро-, мезо- та макробіогеоценозо-систем (Зонн, Урушадзе, 1974). Тому головним об’єктом вивчення були лісові БГЦ степової зони України.
Вводиться поняття екоклімату, який розглядається нами як структурний компонент біогеоценозу, виходячи з того, що системний підхід є необхідною умовою для вивчення суті діючих природних процесів в степових лісах і допомагає розкрити деякі механізми їх функціонування та лісову пертиненцію в розумінні Г.М. Висоцького (1950).
Актуальність теми. Раціональне використання природних (і в першу чергу грунтових) ресурсів степової зони України передбачає проведення багатьох видів меліорації, серед яких лісомеліорація, як форма екокліматичної меліорації, займає одне з перших місць. При цьому виникають проблеми стійкості, довговічності та масштабів середовищеперетворюючого впливу захисних лісових екосистем на степові умови зростання, що зумовлює необхідність вивчення їх біогеоценотичних властивостей з позицій просторово-часового підходу. Актуальність цих досліджень визначається також необхідністю розробки одного з найважливіших розділів степового лісознавства, пов’язаного зі створенням оптимальних конструкцій насаджень, які ураховують ступінь лісопридатності територій. Вивчення пертинентного (середовищеперетворюючого) впливу лісових фітоценозів на навколишнє середовище дозволяє більш детально зясувати причини безлісся степу та розкрити механізми стійкого стану лісової рослинності в байраках, пристіні, заплавах і в інших місцях степової зони, де ліс знаходиться в екологічній відповідності умовам зростання.
Було задіяно методи досліджень геоботаніки, екології, грунтознавства, кліматології, дендроіндикації, степового лісознавства та математичної статистики, що значно поширило можливості експерименту і стало передумовою створення нового напрямку досліджень – лісової пертинентної біогеоценології – концепції про середовищеперетворюючі властивості лісових БГЦрис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16  17  18  19  20  21  22  23 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПЕРЕТВОРЮЮЧОГО ВПЛИВУ ЛІСОВОЇ РОСЛИННОСТІ НА СТЕПОВЕ СЕРЕДОВИЩЕ (ЕКОТОП, ВЗАЄМОДІЯ, ДЕНДРОІНДИКАЦІЯ, ТИПОЛОГІЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок