Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в степовій зоні України

Формування економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в степовій зоні України

Назва:
Формування економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в степовій зоні України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,43 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНИЙ НАУКОВИЙ ЦЕНТР
“ІНСТИТУТ АГРАРНОЇ ЕКОНОМІКИ”
УКРАЇНСЬКОЇ АКАДЕМІЇ АГРАРНИХ НАУК
НЕВЛАД Віра Федорівна
УДК 633.854.78:339.13
Формування економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в степовій зоні України
08.07.02 – економіка сільського господарства і АПК
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ 2006


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” Української академії аграрних наук.
Науковий керівник: | доктор економічних наук, професор, академік УААН, заслужений діяч науки і техніки України
САБЛУК Петро Трохимович,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН,
директор
Офіційні опоненти: | доктор економічних наук, професор, заслужений економіст України
КОДЕНСЬКА Марія Юхимівна,
Національний науковий центр “Інститут аграрної економіки” УААН, відділ інвестицій,
головний науковий співробітник
кандидат економічних наук, доцент
СЕГЕДА Сергій Андрійович,
Вінницький державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, доцент кафедри аграрної економіки
Провідна установа | Дніпропетровський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України, м. Дніпропетровськ.
Захист відбудеться “31” _жовтня_ 2006 р. о _1500_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.350.01 в Національному науковому центрі “Інститут аграрної економіки” УААН за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони,10, конференц-зал, 3-й поверх., кімн. 317.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ННЦ “Інститут аграрної економіки” за адресою: 03680, м. Київ, МСП, вул. Героїв Оборони, 10, кімн. 211.
Автореферат розісланий “28” _вересня_ 2006 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат економічних наук |
Пулім В.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Кон’юнктурність насіння соняшнику на світовому ринку, активна участь України на ньому та порівняно вищий рівень рентабельності й прибутковості товарної продукції галузі призвели до необмеженого розширення посівів соняшнику. Разом з тим, фінансова неспроможність матеріально-технічного забезпечення більшості сільськогосподарських підприємств, неналежний рівень професійної підготовки нових землевласників та безвідповідальність за раціональне використання і збереження родючості орендованих земель зумовили порушення правил агротехніки, недотримання чергування культур у сівозміні, виснаження грунтів, зниження врожайності не тільки соняшнику, а й інших сільськогосподарських культур. За досліджувані 2001–2005 роки рівень урожайності соняшнику суттєво коливався і був значно нижчим порівняно з минулими роками та з розвинутими країнами.
Отже, суть проблеми полягає в необхідності створення сучасних економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику і продуктів його переробки, переведення виробництва з екстенсивного на інтенсивний шлях розвитку, що потребує відповідних фінансових, матеріально-технічних та інших ресурсів.
Питанням формування стимулюючих економічних умов функціонування ринку аграрно–продовольчої продукції присвячено наукові праці вчених- економістів: В.Андрійчука, П.Гайдуцького, М.Дем’яненка, Й.Завадського, В.Зіновчука, М.Коденської, О.Крисального, М.Маліка, Т.Мостенської, В.Месель-Веселяка, І.Микитенка, О.Могильного, П.Саблука, М.Федорова, О.Шпичака, А.Чухна, В.Юрчишина.
Проте у більшості праць наукові пошуки були спрямовані на вирішення нової для вітчизняної економіки проблеми – формування ринку без достатнього взаємозв’язку з розвитком його першооснови – виробництва продукції. Адже відомо, що виробничий процес виготовлення товарного продукту має свої особливості та потребує забезпечення притаманних лише йому економічних умов відтворення.
Різнобічний характер проблеми формування економічних умов ефективного розвитку досліджуваного ринку та складність їх вирішення при реформуванні агропромислового комплексу України підтверджують її загальнодержавне значення, наукову й практичну цінність результатів, одержаних у процесі дослідження.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Формування економічних умов функціонування ринку насіння соняшнику та продуктів його переробки в степовій зоні України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок