Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Безкоштовно реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

Загрузка...

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.) / сторінка 11

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

3. Проблема створення ґрунтовної системи естетичного виховання школярів в Україні вирішувалась на основі відродження нацiонально-культурних традицій і була пов’язана з відбором оптимального змісту, адекватного творчим здiбностям дитини, впровадженням ефективних методів і форм органiзацiї процесу естетичного виховання. З метою удосконалення змiсту, форм i методiв вiдбувалися науковi пошуки теоретичного, експериментального, iсторичного характеру, які були спрямовані на органiзацiю ефективних способiв реалiзацiї естетичного виховання, розробку експериментальних моделей, виявлення умов впровадження передового досвiду, відпрацювання досвiду використання iндивiдуальних i групових проектiв, оцiнку їх ефективності, оновлення змiсту, методiв, форм органiзацiї даного виховного напрямку.
3.1. На основі історико-педагогічного аналізу формування змісту та структури естетичного виховання в Україні в 1917-1937 рр. доведено, що складність, багатогранність даного процесу потребували певного рiвня наукових знань, умiлого використання рiзних форм, методiв органiзацiї виховного процесу, постiйного удосконалення та модернiзації його змісту. Встановлено, що ефективність процесу естетичного виховання залежала від поєднання різних шляхів здійснення естетичного розвитку особистості - аналітичного, сугестивного, діяльнісного, про що свідчать результати навчально–виховної діяльності закладів освіти.
3.2. Виявлено, що одне з головних педагогічних завдань того часу полягало у забезпеченні творчого зростання, стимулювання участі школярів у різноманітних видах естетичної діяльності на основі поширення пошуку i реалiзацiї новаторських методiв навчання i виховання.
З’ясовано сутність педагогiчних пошукiв: визначення науково обґрунтованих принципів побудови процесу естетичного виховання, розробка теоретичних положень з подальшою практичною апробацiєю їх в дiяльностi експериментальних освітніх закладiв. Бiльшiсть нововведень не були доведенi до стадiї узагальнення та впровадження. Але багато прогресивних iдей, якi мали достатнiй iнновацiйний потенцiал, стали основою нового поколiння новаторських перетворень у сферi естетичного виховання.
4. Визначено перспективи творчого використання в сучасних умовах прогресивних ідей та досвіду реалізації естетичного виховання школярів в Україні у 1917 – 1937 рр, які основані на оновленні освітніх систем і педагогічних технологій, обґрунтуванні культурологічної спрямованості навчально-виховного процесу, формуванні світогляду підростаючого покоління на основі усвідомлення особистої причетності до національної культури, створенні інноваційних моделей духовного розвитку особистості засобами мистецтва, дослідженні природи формування творчих здібностей дитини.
В освітніх новоутвореннях реалізуються прогресивні iдеї минулого: взаємодiя педагогiв та учнiв, втiлення нових методів та форм органiзацiї виховного процесу, суттєве пiдвищення ефективності творчого зростання особистостi в процесi естетичної дiяльностi тощо. З’ясовано, що рiзноплановi нововведення сьогодення в значнiй мiрi є комбiнацiєю плiдних iдей попереднiх iсторичних етапiв i сучасних положень, якi пов’язанi з розвитком наукових знань про людину та суспiльство.
Висвiтлення педагогiчних iдей минулого, особливостей i тенденцiй розвитку педагогiчних процесiв дає можливість для критичної i прогностичної оцiнки стану естетичного виховання в сучасні школі України, що свiдчить про життєздатний зв’язок iсторiї та сьогодення, значущість вивчення провiдних тенденцiй розвитку естетичного виховання учнiв.
Виконане дослідження не вичерпує всіх аспектів порушеної проблеми. Актуальним, на наш погляд, є вивчення проблеми організації процесу естетичного виховання в позанавчальний час, його науково-методичне забезпечення в різних типах навчальних закладів даного періоду, внесок громадських культурно-просвітницьких організацій в естетичний розвиток особистості.
Основні результати дослідження висвітлено у таких публікаціях автора:
1.
Тюльпа Т.М.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок