Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

Загрузка...

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.) / сторінка 5

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Доведено, що провідною рушійною силою вдосконалення процесу естетичного виховання школярів в Україні (1917-1937 рр.) була невідповідність між соціально-економічними та суспільно-політичними вимогами держави до естетичного рівня підростаючого покоління та реальною естетичною вихованістю українських школярів. Встановлено, що суспільні умови й тенденції розгортання культурно-освітніх процесів в Україні обумовлювалися загальними процесами демократизації і гуманізації суспільства, зростанням національної свідомості громадян, розвитком національної культури.
На основі аналізу архівних матеріалів простежено особливості процесу становлення і розвитку естетичного виховання школярів в Україні в 1917-1937 рр., котрі зумовлювалися наступними передумовами, які визначали новітнє ставлення
суспільства до освіти: соціально-економічними, національно-культурними, що спиралися на етнічні та народно-виховні традиції українського народу; культурно-освітніми, збагаченими поширенням загальнонаукових знань про суспільство й людину.
У ході наукового пошуку обґрунтовано етапи становлення та розвитку теорії й практики естетичного виховання школярів в Україні.
Перший етап - 1917-1919 рр. – характеризується включенням естетичного виховання в систему загального розвитку дитини, яке відбувалося на тлі національно-визвольних змагань українського народу, відродження національної школи, проголошення її провідних засад.
Другий етап - 1920-1930 рр. – відзначається пошуком оптимального змісту, нових форм та методів, які б відобразили нові тенденції розвитку естетичного виховання на основі політики та українізації.
На третьому етапі - 1930-1937 рр. – спостерігається зниження прогресивності у розвитку естетичного виховання школярів через негативні явища соціально-політичного характеру, здійснюється ліквідація національних ознак української системи освіти, уніфікація системи естетичного виховання школярів із загальносоюзною.
З’ясовано, що перший і другий етапи мали більш високий, ніж на третьому етапі теоретичний, методологічний і практичний рівень естетичного виховання, цілі й завдання якого визначалися політичними, соціально-економічними і культурними основами держави.
Однією з основних особливостей розвитку естетичного виховання школярів в Україні було прагнення педагогічної громадськості до гуманізації освіти, яка відстоювала прогресивні ідеї про існування людини як вільної творчої особистості.
Ретроспективний аналіз розвитку вітчизняної системи освіти дозволив дослідити витоки становлення елементів системи естетичного виховання школярів у 1917-1937 рр.
У досліджуваний період відбувалося творче переосмислення накопиченого педагогічного досвіду вирішення проблем естетичного виховання минулого від культурних досягнень Київської Русі до ХVІІІ століття. Ці часи характеризувалися створенням оригінальних виховних концепцій, поєднанням прогресивних пропозицій, положень, думок щодо проблем естетичного виховання підростаючого покоління, пошуком форм та методів його здійснення з метою всебічного розвитку особистості (досвід народної та християнської педагогіки, досягнення педагогів братських шкіл та Києво-Могилянської академії, педагогічний досвід Г.Сковороди та ін.).
Разом з тим, освітяни ХІХ – початку ХХ століття прагнули розробити теоретичні засади естетичного виховання, науково обґрунтувати структурні компоненти (естетична свідомість, потреби, смаки, сприймання, естетичні почуття, ідеали та інше), розробити його основні напрямки й комплекси педагогічних засобів. Значний внесок у цю справу зробили вітчизняні діячі культури, педагоги, вчені, громадські діячі (А.Архангельський, П.Білецький-Носенко, К.Галер, М.Драгоманов, М.Костомаров, С.Миропольский, І.Огієнко, І.Рижський, І.Сокальський, М.Сумцов, Л.Українка, К.Ушинський, І.Франко, Т.Шевченко та інші).
Доведено, що діалектика процесу естетичного виховання в Україні носила концентричний характер. Багато ідей, висунутих у той чи інший період, були спадкоємними і брали свій початок на попередніх історичних етапах, потім розкривалися з погляду своєї епохи, спираючись при цьому на все цінне, що було досягнуто попередниками.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок