Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

Загрузка...

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.) / сторінка 6

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Творча праця українських освітян, просвітителів, митців культури дозволили накопичити значний потенціал для здійснення якісних змін у процесі естетичного виховання школярів в Україні у 1917 – 1937 рр.
У руслі створеної концепції національної школи видатні українські науковці Г.Ващенко, І. Огієнко, С. Русова та інші висловили ряд думок, які окреслили основні напрямки розвитку теорії естетичного виховання молоді: необхідність гуманістичної спрямованості виховання підростаючого покоління; піднесення самобутності української культури; повернення до вітчизняних культурних традицій; залучення до навчально-виховного процесу кращих світових естетичних цінностей; поєднання морального та естетичного впливів мистецтва на формування національної свідомості особистості.
Численні концепції естетичного виховання того часу базувалися на наукових досягненнях біогенетики (В.Кащенко, І.Сікорський, Я.Чепіга, Є.Яновська та ін.), рефлексології (С.Городиська, О.Дернова-Ярмоленко, В.Диканська та ін.), соціоцентризму (М.Йорданський, А.Макаренко, О.Пінкевич, В.Шульгін та ін.).
Учені ставили в центрі своїх наукових розробок проблему естетичного виховання дитини на основі творчої діяльності в процесі взаємодії з оточуючим середовищем.
Дослідженням виявлено, що тенденції до регламентації й формалізації виховних впливів в означений період привели до активізації розробки вітчизняними ученими (Б.Асаф’євим, Я.Мамонтовим, О.Бакушинським, Б.Яворським та ін.) концепції естетичної творчості, головною метою якої було формування естетичної культури молоді через послідовний розвиток відповідних почуттів, забезпечення єдності емоційного та інтелектуального компонентів, завдяки розвитку її творчих сил, здібностей, нахилів.
У дисертації показано, що серед наукових досліджень 1917-1937 рр. особливе місце займали концепції музично-естетичного виховання В.Верховинця, М.Леонтовича, С.Людкевича, К.Стеценка, кожна з яких мала специфічні риси, відображала особливості традицій і культуру українського народу і була зумовлена його історичною ментальністю.
Вагомий внесок у формування теоретичних основ естетичного виховання було зроблено К.Стеценком, який спирався на такі положення: загальна доступність та обов’язковість естетичного виховання школярів; науковість знань; відповідність дидактичного матеріалу віковим та психологічним особливостям дітей.
Однією з основних ідей педагогічної концепції композитора стала пропаганда комплексного музично-естетичного виховання, яке передбачає одночасне формування понятійного апарату й розвиток музичних здібностей, поєднуючи усі сторони виховання і навчання в єдиний педагогічний процес.
Цю теорію було вдосконалено в системі музично-естетичного виховання відомого українського музиканта-педагога М.Леонтовича, згідно з якою слуханню та пізнанню творів музичного мистецтва надавалося великого значення. Педагог висував новаторські ідеї щодо забезпечення емоційного сприйняття музичних творів, а саме: емоційна спрямованість музично-естетичної діяльності; взаємозв’язок з уявленням, мисленням; поєднання кольорової гами із звучанням музичних творів. На думку М.Леонтовича, уміння емоційного сприймання творів мистецтва потребує постійного зв’язку між чуттєвими та інтелектуальними потенціями учнів.
Науково-дослідницька діяльність В.М.Верховинця зумовила розробку інноваційних засобів формування національної культури молоді: народного танцю, національного балету, рухливої музичної гри, вокально-хореографічної композиції, театралізованої пісні. В їх основі – концептуальні положення педагога про комплексне використання елементів музичного, хореографічного, драматичного мистецтв і практичне застосування педагогічно доцільного матеріалу в навчально-виховному процесі.
Теоретичні пошуки українських композиторів того періоду забезпечили глибоке вивчення питань естетичної освіти, формування елементів естетичної культури, розвитку музично-естетичних здібностей підростаючого покоління. Спільність позицій українських композиторів-педагогів була обумовлена гуманістичною спрямованістю, демократизмом поглядів, національною змістовністю, базувалася на визнанні загальнодоступного й виховного характеру опанування мистецтвом, його безпрецедентним значенням у процесі всебічного розвитку особистості.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок