Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

Загрузка...

РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.) / сторінка 8

Назва:
РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,51 KB
Завантажень:
14
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

У дисертації встановлено, що новаторський пошук ефективних засобів, методів, форм естетичного виховання школярів був спрямований на забезпечення творчого становлення особистості, досягнення нею якісно нового рівня естетичного розвитку школярів, на формування естетичної свідомості підростаючого покоління.
Вивчення державних програмних документів, навчальних планів і програм (“Проект єдиної школи на Вкраїні” (1919 р.), “Положення про єдину трудову школу УРСР” (1919 р.), “Порадник по соціальному вихованню дітей” (1921 р.), програми з образотворчого мистецтва та музики за 1926, 1927, 1934, 1937 рр. та ін.) доводить, що проблема відбору змісту естетичного виховання учнів була предметом пильної уваги педагогічної громадськості. Шкільна практика виховної роботи вимагала детальної розробки принципів відбору змісту естетичного виховання, який відповідав би складним завданням сучасності, відображав нові, підвищені потреби суспільства і передбачав поглиблене вивчення дитиною навколишнього середовища.
На основі аналізу змісту естетичного виховання школярів розкрито загальні принципи його формування у 1917 – 1937 роках:
-
ґрунтування на гуманістичній парадигмі освіти, спрямованої на всебічний розвиток особистості;
-
створення можливостей для індивідуального розвитку учнівської молоді, розкриття її естетичних здібностей, талантів, творчості;
-
забезпечення умов для самореалізації та саморозвитку естетичного потенціалу особистості.
Для удосконалення змістовного компонента естетичного виховання школярів на першому етапі (1917-1919 рр.) було характерне дотримання принципу демократизації освіти, спрямування всіх напрямків виховання на поєднання загальнолюдських і національних ідеалів, тісний зв‘язок із педагогічною громадськістю, митцями країни.
На другому етапі (1920-1930 рр.), у зв‘язку із запровадженням українізації, пріоритетними тенденціями розробки змісту естетичного виховання було взаємозбагачення загальноосвітньої й національної ідеї, підпорядкованість змістового компоненту ідеї комплексності освіти, а також поступова ідеологізація та політехнізація навчально-виховного процесу.
Питання відбору змісту естетичного виховання школярів на третьому етапі (1930-1937 рр.) обумовлювалися деформацією загальнолюдських принципів у країні, підпорядкованістю єдиним, загальносоюзним програмам. Характерною рисою побудови змісту естетичного виховання школярів на цьому етапі стало поступове вилучення з нього зразків української народної творчості. Тим самим надовго було викреслено цілий пласт національної культури як важливого засобу естетичного виховання школярів, що приводило до деформації їх ціннісних орієнтацій і позначилося перевагою в духовному житті ідеологічних штампів.
Доведено, що процес естетичного виховання школярів у досліджуваний період відбувався на різних рівнях освітньо-виховної діяльності і здійснювався у таких напрямках:
- вивчення предметів естетичного циклу;
-
установлення міжпредметних зв’язків та естетизація навчального матеріалу загальноосвітніх дисциплін;
- активізація естетичної діяльності в позаурочний час .
Дослідженням виявлено, що процес естетичного розвитку особистості школярів в Україні в 1917 – 1937 рр. здійснювався на трьох рівнях:
-
аналітичному, який передбачав розширення й поглиблення естетичних знань школярів та вдосконалення відповідного досвіду під час вивчення різних видів мистецтва. Знання, що використовувалися як організуючий фактор естетичного розвитку школярів, повинні були впливати на окремі засоби встановлення духовних зв’язків з естетичними явищами (Г.Ващенко, А.Середа, К.Стеценко, Г.Хоткевич).
- сугестивному, значущість якого визначали Б.Асаф’єв, А.В.Бакушинський, М.Леонтович, Я.А.Мамонтов, І.Огієнко та ін. Вони передбачали первинність емоційно-чуттєвих впливів під час естетичного розвитку особистості, що сприяло розвитку естетичних почуттів, смаків, ідеалів за допомогою художньо-образних властивостей мистецтва.
- діяльнісному, який передбачав застосування активних форм естетичної діяльності.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: РОЗВИТОК ТЕОРІЇ Й ПРАКТИКИ ЕСТЕТИЧНОГО ВИХОВАННЯ ШКОЛЯРІВ В УКРАЇНІ (1917 – 1937 рр.)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок