Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА БЕЗРОБІТНИМ У КРИЗОВОМУ СТАНІ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ

ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА БЕЗРОБІТНИМ У КРИЗОВОМУ СТАНІ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА БЕЗРОБІТНИМ У КРИЗОВОМУ СТАНІ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,87 KB
Завантажень:
388
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ І ПСИХОЛОГІЇ ПРОФЕСІЙНОЇ ОСВІТИ
АКАДЕМІЇ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
Павлов Юрій Олексійович
УДК 159.923:057.19
ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА БЕЗРОБІТНИМ У КРИЗОВОМУ СТАНІ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ
19.00.07 – “Педагогічна та вікова психологія”
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ
Науковий керівник:   | доктор психологічних наук, професор,
член-кореспондент АПН України
Балл Георгій Олексійович,
Інститут психології ім. Г.С.Костюка АПН України, м. Київ, завідувач лабораторії методології і психології. | Офіційні опоненти: | доктор психологічних наук, професор
Маноха Ірина Петрівна,
Інститут вищої освіти АПН України, м. Київ, заступник директора з науково-експериментальної роботи; |
Кандидат психологічних наук, доцент
Шевченко Наталія Федорівна,
Запорізький національний університет,
доцент кафедри практичної психології. |
Провідна установа: | Інститут проблем виховання АПН України, лабораторія трудового виховання і профорієнтації, м. Київ. |
Захист відбудеться “ 26 ” травня 2006 р. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.451.02 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М.Берлинського, ).
Автореферат розісланий “___” ____________ 2006 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.О.Помиткін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Розвиток сучасної української економіки вимагає оперативної й адекватної адаптації працівників до ринку праці, особливо у випадках втрати ними місця роботи і професійної перепідготовки. Протиріччя між потребами ринку праці і фактичним рівнем професійної підготовки фахівців, їх недостатня кваліфікація та непристосованість до вимог професійної діяльності в ринкових умовах обумовлюють виникнення і зростання безробіття серед працездатного населення. З огляду на це, проблема надання психологічної допомоги безробітним із кризовими станами набуває особливої актуальності.
Жорсткі вимоги сучасних роботодавців передбачають наявність у працівників здатності виробляти конкурентоспроможну продукцію. Ринкова економіка вимагає, щоб кожен працівник володів "базовими компетенціями", тобто наскрізними знаннями і вміннями, потрібними для роботи у будь-яких підрозділах тих чи інших галузей виробництва. Сьогоднішнім фахівцям мають бути властиві належний рівень виробничої культури, корпоративна солідарність і єдність у зусиллях, спрямованих на забезпечення конкурентоспроможної продукції.
Проте, не всі працездатні безробітні здатні швидко адаптуватися до нових умов професійної діяльності і це, звичайно, сприяє втраті роботи, а відтак і виникненню майже у кожного безробітного кризових особистісних станів. Отже, їх поява зумовлена як об'єктивними соціально-економічними суперечностями в країні, так і неконкурентоздатністю самої особистості на ринку праці.
Соціологічні та психологічні обстеження свідчать, що більшості безробітним властиві суттєві проблеми, пов’язані з втратою роботи. Вони зневірюються у власних силах щодо подальшого професійного саморозвитку й самореалізації. Це нерідко призводить до виникнення таких кризових станів, як роздратованість, збудженість, стрес, зневіра у власних можливостях, а відтак і до нервових та психічних розладів, зрештою – до втрати себе як особистості.
Для цих станів властиві такі настрої безробітних, як: „Я не здатний щось змінити у власному житті”, „Моя професійна підготовка не відповідає теперішнім умовам праці”, „Я не знаю, як себе поводити на сучасному ринку праці у пошуку роботи”, ”Я не вірю у власне майбутнє” та ін.
Отже, ця складна соціально-психологічна проблема потребує нагального психолого-педагогічного дослідження, розробки концептуальних засад адекватної психологічної допомоги у подоланні безробітними особистісних кризових станів в умовах професійної перепідготовки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ДОПОМОГА БЕЗРОБІТНИМ У КРИЗОВОМУ СТАНІ В УМОВАХ ПРОФЕСІЙНОЇ ПЕРЕПІДГОТОВКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок