Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи отримання та обробки кардинальних експертних оцінок

Методи отримання та обробки кардинальних експертних оцінок

Назва:
Методи отримання та обробки кардинальних експертних оцінок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,84 KB
Завантажень:
117
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”
Циганок Віталій Володимирович
УДК 519.816, 681.518.2
Методи отримання та обробки
кардинальних експертних оцінок
01.05.03 – математичне та програмне забезпечення обчислювальних машин і систем
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Київ – 2003
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано в Інституті проблем реєстрації інформації НАН України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Тоценко Віталій Георгійович,
Інститут проблем реєстрації інформації НАН України,
завідувач відділу надійності та діагностики.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Зайченко Юрій Петрович,
Інститут прикладного системного аналізу НАН України і Міністерства освіти та науки України,
професор кафедри математичних методів системного аналізу.
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Косолапов Володимир Леонідович,
Інститут проблем математичних машин і систем НАН України, завідувач відділу моделювання прийняття рішень у складних системах.
Провідна установа: Інститут кібернетики імені В.М. Глушкова НАН України, відділ методів розв’язання складних задач оптимізації, м.Київ.
Захист відбудеться “22_вересня_ 2003р. о _1630__ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .002.02 при Національному технічному університеті України “Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, Київ-56, пр-т. Перемоги, 37, корп.18, ауд. 306.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці НТУУ “Київський політехнічний інститут”.
Автореферат розісланий “20_серпня_2003р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Орлова М.М.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. З розвитком суспільства, науки та техніки все більш вагомим стає фактор прийняття правильного рішення в конкретній ситуації. Допомагати розв’язувати це складне питання призначені системи підтримки прийняття рішень (СППР) та експертні системи (ЕС). Безперечно, що для прийняття обґрунтованих рішень в будь-якій сфері діяльності людини потрібно спиратись на знання, досвід та інтуїцію спеціалістів. На теперішній час існує достатньо велика кількість методів експертних оцінок (ЕО) тобто методів, що включають організацію роботи з фахівцями-експертами та обробку особистих думок експертів, виражених у кількісній і/або якісній формі з метою підготовки необхідної для прийняття рішень інформації особам, що приймають рішення (ОПР). Розрізняють два типи ЕО: ординальні, що дозволяють отримати ранжування об’єктів, та більш загальний тип – кардинальні, які крім того дозволяють знаходити числові значення вагомості об’єктів відносно деякого критерію. Методи отримання кардинальних ЕО часто використовують парні порівняння для підвищення достовірності отримуваних оцінок, але існуючі методи обробки матриці парних порівнянь (МПП) не дозволяють виявити джерело можливих протиріч, що виникають під час порівнянь об’єктів і порекомендувати експертові спосіб узгодити ці порівняння і тим самим підвищити достовірність результатів. У зв’язку з цим існує нагальна необхідність у створенні нових методів обробки МПП зі зворотним зв’язком з експертом, які б були позбавлені вказаного недоліку. Крім того всі методи ЕО характеризуються рядом параметрів, і актуальною науковою проблемою є вибір методу ЕО, за допомогою якого оцінки можна знайти з найбільшою ефективністю в конкретній ситуації. Дисертаційна робота присвячена дослідженню існуючих методів ЕО, розробці нових методів, які б відповідали поставленим вимогам, та розробці методики вибору конкретного методу ЕО серед існуючих для застосування в конкретній ситуації.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконувалась у рамках плану фундаментальних наукових досліджень Інституту проблем реєстрації інформації НАН України за темами “Розробка елементів теорії ієрархій як основи побудови прогнозуючих систем підтримки рішень” (1999р., № держреєстрації 0197U016092), “Система підтримки рішень при комплексному цільовому плануванні НДДКР та закупівлі озброєння і військової техніки для Збройних Сил України” (1999р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Методи отримання та обробки кардинальних експертних оцінок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок