Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕРИФРАЗИ У ТВОРАХ О.ГОНЧАРА: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ

ПЕРИФРАЗИ У ТВОРАХ О.ГОНЧАРА: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ

Назва:
ПЕРИФРАЗИ У ТВОРАХ О.ГОНЧАРА: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,96 KB
Завантажень:
129
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ
КОПУСЬ ОЛЬГА АНТОНІВНА
УДК 811.161.2.81’42
ПЕРИФРАЗИ У ТВОРАХ О.ГОНЧАРА: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ
Спеціальність 10.02.01 – українська мова
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
Київ - 2001


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано на кафедрі української філології Південноукраїнського державного педагогічного університету (м. Одеса) імені К.Д.Ушинського.
Науковий керівник – кандидат філологічних наук, доцент
Варинська Алла Михайлівна,
Одеська державна морська академія,
завідувач кафедри українознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук
Ставицька Леся Олексіївна,
Інститут української мови НАН України,
завідувач відділу соціолінгвістики;
кандидат філологічних наук
Форманова Світлана Вікторівна,
Одеський державний медичний університет,
викладач кафедри іноземних мов.
Провідна установа – Рівненський державний гуманітарний
університет, кафедра української мови,
Міністерство освіти і науки України, м. Рівне.
Захист відбудеться "10" жовтня 2001р. о 16 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.173.01 при Інституті української мови НАН України за адресою: 01001,
м. Київ, вул. М. Грушевського, 4.
Із дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту української мови НАН України (01001, м. Київ, вул. М.Грушевського, 4).
Автореферат розіслано вересня 2001 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філологічних наук І.А.Самойлова


Загальна характеристика роботи
В умовах незалежності України поглибився інтерес до національної культури, зокрема до художньої літератури. Стало можливим досліджувати творчість не лише вилучених із мовно-літературного процесу чи замовчуваних письменників, а й глибше, без ідеологічного тиску вивчати творчість письменників загальновідомих, хрестоматійних. Світоглядні позиції і національна специфіка творчості митця значною мірою розкриваються через мову його творів. Таким взаємозв’язком мови та світобачення письменника особливо позначені твори О.Гончара. Стиль, художня манера, естетична концепція цього письменника – особлива сторінка в історії сучасної української літератури. Шлях О.Гончара в літературі – це шлях безперервних пошуків. Його творчість нерозривно пов’язана із сучасною йому епохою, вона поетапно відбиває шляхи розвитку українського суспільства.
Учені, які присвятили творчості О.Гончара монографічні дослідження (М.Х.Гуменний, М.К.Наєнко, А.Г.Погрібний, Н.М.Сологуб та ін.), відзначають, що у його творах домінують пломінь і чистота, називають його одним із найсвітлоносніших письменників нашої доби. Водночас О.Гончар не оминає у своїх творах соціального зла, складних проблем своєї епохи. Найважливішими ознаками його індивідуального стилю є органічне поєднання реалізму з романтичним баченням світу, філософське заглиблення в найскладніші проблеми буття, ліричність образів і розповіді, постійні пошуки позитивного ідеалу, оригінальність художнього мислення. Прозу О.Гончара називають поетичною. Ці риси світобачення письменника знайшли вияв у мові його творів, зокрема, за спостереженнями Н.М.Сологуб, у функціонуванні слів-символів, індивідуально-авторському словотворенні, перифразах.
Незважаючи на те, що в останні роки з’явилася низка дисертаційних праць (Н.М.Сологуб, В.М.Галич, О.Ф.Немировська, Л.В.Пашко, В.М.Титикало), присвячених мові творів О.Гончара, його творчість не одержала вичерпної оцінки, оскільки кожна із рис його індивідуального стилю виявляється настільки яскраво, що може бути предметом окремого дисертаційного дослідження. Одним із таких аспектів творчості цього українського письменника є перифрази. І хоч Н.М.Сологуб присвятила перифразам розділ монографії та окрему статтю, проте їхнє концептуальне наповнення, художня виразність у творах О.Гончара настільки значні, що потребують подальшого вивчення. Перифрази виявляють мовну індивідуальність О.Гончара і дають змогу через них глибше осмислити творчу особистість письменника, його естетичне кредо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПЕРИФРАЗИ У ТВОРАХ О.ГОНЧАРА: СТРУКТУРНО-СЕМАНТИЧНИЙ ТА ФУНКЦІОНАЛЬНО-СТИЛІСТИЧНИЙ АСПЕКТИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок