Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ ІДЕЙ ЛІБЕРАЛІЗМУ НА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ДУМКИ

ВПЛИВ ІДЕЙ ЛІБЕРАЛІЗМУ НА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ДУМКИ

Назва:
ВПЛИВ ІДЕЙ ЛІБЕРАЛІЗМУ НА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ДУМКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,02 KB
Завантажень:
164
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
Чорний Михайло Григорович
УДК 340.122
ВПЛИВ ІДЕЙ ЛІБЕРАЛІЗМУ НА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ
ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ДУМКИ
Спеціальність: 12.00.01 – теорія та історія держави і права;
історія політичних та правових вчень
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі теорії держави та права Національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник - | доктор юридичних наук, професор, ректор Ярмиш Олександр Назарович,
Національний університет внутрішніх справ
Офіційні опоненти: | доктор юридичних наук, професор, декан юридичного факультету
Тимощук Олександр Валентинович,
Таврійській національний університет ім. В.І. Вернадського
кандидат юридичних наук, доцент, доцент кафедри теорії та історії держави і права Андрусяк Тарас Григорович,
Львівський національний університет ім. І. Франка
Провідна установа – | Львівський юридичний інститут Міністерства внутрішніх справ України (м. Львів)
Захист відбудеться “ 23 ” липня 2005 р. о 13.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.700.03 Національного університету внутрішніх справ за адресою: 31080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 31080, м. Харків, проспект 50 річчя СРСР, 27.
Автореферат розісланий “ 21 ” червня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Кириченко В.Є.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Повернення України в русло загальноєвропейського цивілізаційного розвитку бачиться виключно на шляху ринку, демократії, широких особистих прав і свобод громадян. В цій ситуації неминуче підвищується інтерес до ідеології та цінностей лібералізму, рівно як до діяльності ліберально-демократичних партій, що існували в Україні, оскільки саме лібералізм свого часу заклав підвалини західної моделі демократії. Очевидно і цілком закономірно, що об’єктивний аналіз минулого дає можливість певною мірою прогнозувати майбутнє.
Звернення до дослідження рецепції ліберальної ідеології сучасною політико-правовою думкою закладає підвалини для вирішенням правових проблем в Україні, які загострилися підчас нещодавньої політичної кризи, оскільки саме в правовій традиції лібералізму зароджувались і розвивалась ідеї прав людини, конституціоналізму, децентралізації влади і місцевого самоуправління. Аналіз ключових положень політико-правової традиції лібералізму дає змогу глибокого теоретичного опрацювання нагальних потреб вітчизняного державотворення, розробки рекомендацій щодо змін до Конституції України, пов’язаних з реформуванням місцевого самоврядування.
На жаль, на сьогодні в Україні відсутнє комплексне дослідження феномену вітчизняного лібералізму на кшталт такого, як було проведене в Росії в роботах В.В Леонтовича “История либерализма в России 1762-1914” і В.І. Приленського “Опыт исследования мировоззрения ранних русских либералов”, або в Німеччині в роботі Г. Рормозера “Криза лібералізму” чи в Сполучених Штатах Америки в роботі Л. Харца “Ліберальна традиція в Америці”. В Україні сформувалась певна галузь соціальної філософії, яка може бути визначена як лібералістика, але навряд чи можна констатувати існування подібного напрямку в галузі історії політико-правових вчень.
Таким чином, актуальність теми даного дослідження визначається кількома причинами: по-перше, необхідністю проведення теоретико-правового аналізу національної ліберальної традиції як елементу підмурку загальноєвропейської цивілізації, що надає можливість усвідомити базові компоненти гармонійної інтеграції українського суспільства в європейські соціально-політичні процеси; по-друге, дослідження теоретико-правових принципів лібералізму дає змогу опрацювати нові загальні методологічні засади правознавства, позбутися монометодологічних штампів.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертація виконана у відповідності до п.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ВПЛИВ ІДЕЙ ЛІБЕРАЛІЗМУ НА ФОРМУВАННЯ УКРАЇНСЬКОЇ ПОЛІТИКО-ПРАВОВОЇ ДУМКИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок