Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРОФІЛАКТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ

ПРОФІЛАКТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ

Назва:
ПРОФІЛАКТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,15 KB
Завантажень:
497
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ім. М. І. ПИРОГОВА
ПАСІЧНИК ВАДИМ ВАДИМОВИЧ
УДК:616-084-037-089:616-089.168.1:616.37-002
ПРОФІЛАКТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ І ХІРУРГІЧНЕ
ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Вінниця - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті загальної та невідкладної хірургії АМН України.
Науковий керівник: Лауреат Державної премії України, доктор медичних наук, професор Бойко Валерій Володимирович, Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, директор; Харківський державний медичний університет МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Желіба Микола Дмитрович, завідувач кафедри загальної хірургії, Вінницький національний медичний університет ім. М.І.Пирогова;
- доктор медичних наук, професор Тамм Тамара Іванівна, завідувач кафедри хірургії та проктології, Харківська медична академія післядипломної освіти МОЗ України.
Захист відбудеться “_15__” _січня________ 2008 року о __14____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01 у Вінницькому національному медичному університеті ім. М.І. Пирогова МОЗ України за адресою: 21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова МОЗ України (21018, м. Вінниця, вул. Пирогова, 56).
Автореферат розісланий “_14__” _грудня___________ 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 05.600.01,
доктор медичних наук, професор С.Д. Хіміч
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Незважаючи на досягнення сучасної абдомінальної хірургії та антибактеріальної терапії, післяопераційний панкреатит залишається одним з найважчих ускладнень після операцій в гепатопанкреатодуоденальній зоні (панкреатодуоденальна резекція, оперативні втручання на шлунку та жовчних шляхах, папілотомія, папілосфінктеротомія і папілосфінктероплас-тика, в тому числі ендоскопічна, спленектомія та інші) та є основною причиною післяопераційної летальності (Велигоцкий Н.Н. и соавт., 2000; Саенко В.Ф. и соавт., 2000).
Розвиткові гострого післяопераційного панкреатиту сприяють грубі маніпуляції на підшлунковій залозі, а також неподалік від неї, та травмування паренхіми залози, що в підсумку призводить до набряку тканини, розриву внутрішньодолькових протоків, витіканню панкреатичного соку з подальшою його активацією кишковим соком і жовчю (Лупальцов В.И., 1988). Однак визначити пряму причину виникнення гострого післяопераційного панкреатиту дуже складно. Внаслідок ятрогенної травми та наявності в організмі наступних біологічних факторів ризику: ожиріння, гіпертонічна хвороба, ІХС, резидуальні явища першого приступу гострого панкреатиту, діскенезії дванадцятипалої кишки, холангіту, склерозу підшлункової залози - також може виникнути гострий післяопераційний панкреатит.
Незважаючи на розширення арсеналу методів і засобів інтенсивної терапії, летальність, за даними різних авторів, залишається від 1,5 до 86%, досягаючи 98-100% при миттєвій формі (Сотниченко Б.А., 1995; Бойко В.В. и соавт., 2002).
Основні причини смерті при післяопераційному панкреатиті – панкреонекроз, панкреатогенний шок, поліорганна недостатність і постнекротичні гнійні та вісцеральні ускладнення (Белобородов В.Б., 2000; Гостищев В.К. и соавт., 1997; Саенко В.Ф. и соавт., 2000). Досі вибір раціональної схеми діагностичних заходів для розв’язання завдань щодо лікування різних форм захворювання є важким і відповідальним, незважаючи на велику кількість публікацій, присвячених деяким аспектам цієї проблеми. Незважаючи на досягнуті успіхи в діагностиці й лікуванні післяопераційного панкреатиту, цілий ряд питань залишається не вирішеним і потребує подальшого розгляду.
Труднощі в діагностиці ПП полягають у тому, що він протікає на фоні проведення коригуючої післяопераційної терапії, що нівелює його типові симптоми (Бойко В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПРОФІЛАКТИКА, ПРОГНОЗУВАННЯ І ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ ПІСЛЯОПЕРАЦІЙНОГО ПАНКРЕАТИТУ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок