Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ З МАТЕМАТИЧНО ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ 4-8 КЛАСІВ (на матеріалі польської школи)

ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ З МАТЕМАТИЧНО ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ 4-8 КЛАСІВ (на матеріалі польської школи)

Назва:
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ З МАТЕМАТИЧНО ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ 4-8 КЛАСІВ (на матеріалі польської школи)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,30 KB
Завантажень:
443
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені М.П.ДРАГОМАНОВА
ЛОДЗІНЬСЬКА Ельжбета
УДК 372.851
ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ З МАТЕМАТИЧНО ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ 4-8 КЛАСІВ
(на матеріалі польської школи)
13.00.02 – теорія і методика навчання математики
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Радомській Політехніці імені К.Пуласького (Польща).
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор Ляшенко Олександр Іванович, Науково-методичний центр середньої освіти Міністерства освіти і науки України, директор
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Ігнатенко Микола Якович,
Кримський державний гуманітарний інститут, професор кафедри економіки і менеджменту
кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник
Хмара Тамара Миколаївна,
Інститут педагогіки АПН України, провідний науковий співробітник лабораторії методики математики та фізики
Провідна установа: Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра математики, Міністерство освіти і
науки України, м. Кіровоград
Захист відбудеться 6 лютого 2001 року о 14.00 на засіданні спеціалі-зо-ваної вченої ради Д 26.053.03 у Національному педагогічному університеті імені М.П.Драгоманова (01601, м. Київ, вул. Пирогова, 9).
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Національного педа-го-гічного університету імені М.П.Драгоманова (01601, м.Київ, вул. Пирогова, 9).
Автореферат розіслано "_20__" грудня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Є.В.Коршак
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. В умовах реформування середньої освіти, що на рубежі тисячоліть відбувається в багатьох країнах світу, у тому числі в Польщі й Україні, одним з основних мотивів необхідності таких перетворень висувається потреба сучасного суспільства в талановитих особистостях, які неординарно мислять. Дана проблема головним чином є соціально-педагогічною, що потребує пошуку нових підходів до організації навчання в школі і побудови нового змісту освіти. Водночас у практиці шкільного навчання і виховання молоді ця проблема набуває дидактичного і методичного аспектів, оскільки вимагає психолого-педагогічного обгрунтування технологій навчання і виховання обдарованих дітей, а також побудови відповідних методичних систем, що враховували б особливості психічного розвитку і своєрідність мислення таких учнів. Таким чином, соціально значима практична потреба у творчо мислячих людях насамперед вимагає відповідних педагогічних досліджень, що розкривали б особливості побудови навчально-виховного процесу при роботі з учнями, що просунуті в розвитку і мають особливі успіхи в навчанні, а також давали б практичні поради і методичні рекомендації вчителям у питаннях пошуку, навчання і виховання обдарованих дітей.
Таким чином, вибір теми дослідження зумовлений необхідністю побудови методичної системи роботи вчителя з математично обдарованими дітьми, яка б відповідала новій парадигмі освіти в зв'язку з реформуванням середньої освіти.
Тема нашого дисертаційного дослідження є частиною наукової програми кафедри математики Радомської Політехніки імені К.Пуласького (Поль-ща), а також була узгоджена в Раді по координації наукових дослід-жень у галузі педагогіки і психології в Україні при Академії педагогічних наук України.
Феномен обдарованості людини привертає увагу вчених різноманітних наукових напрямків – філософів, медиків, психологів, фізіологів, педагогів тощо. Питання про природу обдарованості, сутність її прояву, уродженому або придбаному в ході людської діяльності її характері, впродовж багатьох років було дискусійним і викликало гарячі суперечки представників різних наукових шкіл. Проте незважаючи на розходження в поглядах учених, у центрі їхньої уваги завжди залишалося питання продуктивного розвитку тих якостей особис-тості, що визначають види її виявлення – здібності, задатки, нахили, талановитість, геніальність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОСОБЛИВОСТІ РОБОТИ ВЧИТЕЛЯ З МАТЕМАТИЧНО ОБДАРОВАНИМИ УЧНЯМИ 4-8 КЛАСІВ (на матеріалі польської школи)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок