Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Методи і засоби вимірювання ІМІТАНСНИХ ТА ХВИЛЕВИХ параметрів потенційно-нестійких чотириполюсників

Методи і засоби вимірювання ІМІТАНСНИХ ТА ХВИЛЕВИХ параметрів потенційно-нестійких чотириполюсників

Назва:
Методи і засоби вимірювання ІМІТАНСНИХ ТА ХВИЛЕВИХ параметрів потенційно-нестійких чотириполюсників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,51 KB
Завантажень:
61
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ВІННИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Огородник Костянтин Володимирович
УДК 621.3.088.3; 621.3.016.35
Методи і засоби вимірювання ІМІТАНСНИХ ТА
ХВИЛЕВИХ параметрів потенційно-нестійких
чотириполюсників
Спеціальність 05.11.08 – Радіовимірювальні прилади
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Вінниця – 2007
Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у Вінницькому національному технічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор технічних наук, професор
Філинюк Микола Антонович,
Вінницький національний технічний університет,
завідувач кафедри проектування комп’ютерної
та телекомунікаційної апаратури
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Філіпський Юрій Костянтинович,
Одеський національний політехнічний
університет, професор кафедри радіотехнічних пристроїв
доктор технічних наук, професор
Яненко Олексій Пилипович,
Науково-дослідний центр квантової медицини
“Відгук”, м. Київ, заступник директора з наукової
роботи
Провідна установа: Харківський національний університет
радіоелектроніки, кафедра метрології і
вимірювальної техніки, Міністерство освіти
і науки України, м. Харків
Захист відбудеться “23” березня 2007 р. о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 05.052.02 у Вінницькому національному технічному університеті за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Вінницького національного технічного університету за адресою: 21021, м. Вінниця, Хмельницьке шосе, 95.
Автореферат розісланий “20” лютого 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Павлов С.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА ДИСЕРТАЦІЙНОЇ РОБОТИ
Актуальність теми. Автоматизація процесів виробництва, ускладнення і розширення фронту наукових експериментів тягне за собою необхідність роз-робки принципово нових методів та засобів вимірювання параметрів електрон-них приладів на базі нових алгоритмів і обчислювальної техніки.
Якість проектування сучасної радіоелектронної апаратури в основному ви-значається похибкою визначення параметрів компонентів та пристроїв, що вхо-дять до її складу. Вдосконалення елементної бази призвело до явища потенцій-ної нестійкості ряду компонентів та пристроїв у певному діапазоні частот та значень навантажень. Це призводить до неконтрольованого самозбудження вимірювальних установок в процесі вимірювань і, як наслідок, до росту похибки вимірювання параметрів. У зв’язку з цим актуальною є задача розробки таких методів та засобів вимірювань, які б у процесі вимірювань забезпечували стійкість вимірювальної установки, навіть у випадках, коли самі компоненти та пристрої є потенційно-нестійкими. Питання, пов’язані з даним науковим напрямом досліджень, розглядались у роботах Ляпунова А. М., Куликовського А. А., Лосєва О. В., Філинюка М. А., Шварца Н. З. та ін.
На теперішній час при проектуванні радіоелектронної апаратури широке застосування отримало використання імітансних та хвилевих параметрів чотириполюсників. Перші, як правило, використовуються у діапазоні низьких та високих частот, а другі – у діапазоні надвисоких частот. Недоліком стандартних методів вимірювання перших та других параметрів є те, що вони вимірюються при фіксованих імітансах навантаження та генератора, при яких потенційно-нестійкий чотириполюсник може зайти в область нестійкості, що призводить до неточних вимірів.
Сучасні наукові досягнення в області радіоелектроніки призвели до появи великої кількості компонентів, які призначені для роботи у діапазоні надвисоких частот. Більшість чотириполюсників у цьому діапазоні є потенційно-нестійкими. Існуючі методи та побудована на їх основі вимірювальна апаратура або взагалі не пристосована до вимірювання параметрів таких чотириполюсників, або потребує вдосконалення з метою розширення функціональних можливостей і поліпшення метрологічних характеристик. Тому нині актуальним є розробка нових методів і засобів вимірювання імітансних та хвилевих параметрів потенційно-нестійких чотириполюсників (ПНЧ), які забезпечать підвищення точності та зменшення трудомісткості вимірювань.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Методи і засоби вимірювання ІМІТАНСНИХ ТА ХВИЛЕВИХ параметрів потенційно-нестійких чотириполюсників

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок