Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ВІДРЕМОНТОВАНИХ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПРИСКОРЕНОЮ ОБКАТКОЮ ЕЛЕКТРОТРИБОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ

ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ВІДРЕМОНТОВАНИХ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПРИСКОРЕНОЮ ОБКАТКОЮ ЕЛЕКТРОТРИБОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ

Назва:
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ВІДРЕМОНТОВАНИХ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПРИСКОРЕНОЮ ОБКАТКОЮ ЕЛЕКТРОТРИБОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,80 KB
Завантажень:
375
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Лисенко Сергій Володимирович
УДК 621.891: 631.171
ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ВІДРЕМОНТОВАНИХ
ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПРИСКОРЕНОЮ ОБКАТКОЮ ЕЛЕКТРОТРИБОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ
Спеціальність 05.02.04 – тертя та зношування в машинах
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Хмельницький – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Кіровоградському національному технічному університеті (КНТУ) Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат фізико-математичних наук, доцент
Аулін Віктор Васильович,
Кіровоградський національний технічний університет, доцент кафедри "Експлуатації та ремонту машин".
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Клименко Леонід Павлович,
Миколаївський державний гуманітарний університет ім. Петра Могили, ректор.
кандидат технічних наук, доцент
Замота Тарас Миколайович,
Луганський національний аграрний університет, доцент кафедри "Ремонту машин та технологій конструкційних матеріалів".
Провідна установа: Вінницький національний технічний університет Міністерства освіти і науки України.
Захист відбудеться "13" жовтня 2006 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .052.02 при Хмельницькому національному університеті за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Інститутська, 11, 3-й учбовий корпус.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Хмельницького національного університету за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам'янецька, 110/1.
Автореферат розісланий "7" вересня 2006 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор технічних наук, професор _________ Г.С. Калда
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Одним із головних агрегатів мобільної сільськогосподарської техніки є дизельний двигун, від довговічності роботи якого суттєво залежить довговічність роботи машини в цілому.
Відомо, що ця техніка експлуатується переважно в надважких умовах зі змінною питомою потужністю, яка підвищує теплове і механічне навантаження на деталі циліндро-поршневої групи, що призводить до таких негативних наслідків, як зниження задиро- і зносостійкості робочих поверхонь деталей в період обкатки та експлуатації двигунів; збільшення механічних втрат в парах тертя, і як наслідок, зростання витрат пального та масла на вигар; підвищення прориву газів в картер; зменшення терміну експлуатації двигунів.
В зв'язку цим, до дизельних двигунів висуваються такі вимоги:

зменшення тривалості часу та витрат на стендову і, особливо, на експлуатаційну обкатку;

зменшення інтенсивності спрацювання поверхонь тертя після обкатки двигуна шляхом створення на них шару покриття, яке б мало високі трибологічні властивості;

забезпечення прискореного формування оптимальної мікрогеометрії та набуття потрібних фізико-механічних властивостей поверхонь тертя під час стендової та експлуатаційної обкатки.
Зазначене дає підстави для розробки нових перспективних методів прискореної обкатки двигунів. Особливо це стосується трибологічних методів з використанням спеціальних присадок, які додаються у масло, паливо та повітря під час обкатки.
Найбільш прийнятним для прискореної обкатки дизельних двигунів є електротрибохімічний метод із використанням композиційного масла.
Дослідження і впровадження цього методу є безумовно актуальним, оскільки дозволяє скоротити тривалість обкатки двигунів мобільної сільськогосподарської техніки порівняно з обкаткою на базовому маслі, а також підвищити триботехнічні характеристики робочих поверхонь деталей циліндро-поршневої групи і подовжити міжремонтний ресурс дизельного двигуна.
Зв’язок роботи з науковими програмами та темами. Робота виконувалась у відповідності до державної цільової програми №062 "Програма виробництва технологічних комплексів машин та обладнання для агропромислового комплексу" на 1998 – 2005 р.р. (постанова Кабінету Міністрів України від 30 березня 1998 р. №403, від 11 квітня 2001 р. №350); плану науково-дослідницьких робіт Кіровоградського національного технічного університету за тематикою "Розробка та впровадження нових технологій у виробництві та ремонті сільськогосподарської техніки" на 1995-2005 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПІДВИЩЕННЯ ДОВГОВІЧНОСТІ ВІДРЕМОНТОВАНИХ ДИЗЕЛЬНИХ ДВИГУНІВ ПРИСКОРЕНОЮ ОБКАТКОЮ ЕЛЕКТРОТРИБОХІМІЧНИМ МЕТОДОМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок